Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás fiatalon?

Magas vérnyomás fiatalon?

Figyelt kérdés
magas a vérnyomásom szinte állandóan 16 evesen ,nem iszok energiaitalt se kávét egy jó ideje és így is . főként este mikor próbálok aludni azért nemtudok mert magas . mitől van ez? erre van gyógyszer? már nagyon idegesít hogy most is ülök és hevesen ver a szívem .

júl. 29. 20:25
1 2
 1/11 Szonja66 ***** válasza:
Kamaszkorban lehet magas vérnyomás genetikai hajlam miatt, elhízás is hajlamosíthat rá. A hőség ronthat az állapotodon. Ha nagyon rosszul vagy, bel ügyeletre vagy ambulanciára menj. Egyébként magasvérnyomás kivizsgálást kell csináltatnod beutalóval.
júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyorsan ver a szíved, tehát magas a pulzusod vagy vérnyomásmérővel megmérted és a vérnyomásod magas? Nem ugyanaz. Viszont mindkét esetben a háziorvos tud segíteni.
júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad milyen magas vagy melyik érték a magas.
júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok elhízva . nincs vérnyomás mérő de okosórával megnéztem ,tudom nem a leg pontosabb de az 112 bpm -et írt , 100 alá egyáltalán nem ment nyugalmi állapotban . viszont érzem hogy gyorsan ver a szívem ,ha oda teszem a kezem akkor is érzem hogy gyors . alváskor pedig nyugalmi állapotban semmire se gondolok, semmi befolyásolhatóra nem gondolok amitől elkezdene kapkodni a szívem és magától hirtelen felgyorsít , szurkalo érzést érzek a bőrömön közben ,és zavart latasom lesz ,és nagyon ritkán alkalmanként 1x 2x helytelenül ver a szívem közben . emiatt már kialvatlan is vagyok emiatt pont abban az időszakban amikor egyáltalán nem lenne szabad
júl. 29. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor a pulzusod magas, nem a vérnyomásod. Mármint lehet, hogy az is, de az órád nem azt írja ki. Amúgy a pulzust viszonylag pontosan mérik ezek az órák, de magadnak is ki tudod tapintani a csuklódon és megszámolni, fél perc vagy egy perc alatt hányszor üt (előbbi esetben nyilvánvalóan 2-vel megszorzod).


Ha nyugalmi állapotban 100 fölötti, vagy este többször előfordul hogy nem tudsz aludni a gyors és erőteljes szívverés miatt, akkor fordulj a háziorvoshoz. Legvalószínűbb hogy stressz okozza, de először a szervi okokat kell kizárni. Ha megvan az ok, akkor annak megfelelően kezelni, ha a stressz akkor azt, ha szervi dolog akkor azt.

júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

most meg számoltam. 1 perc alatt 83x vert a szívem.


utána a csuklomon is megszámoltam és 88x éreztem az ütést 1 percben .ezek milyen tartományba esnek?

júl. 29. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Okosórával nem mérünk vérnyomást+pulzust! Az csak egy viszonyítás, pontatlan, ha gyanú áll fent vegyél rendes mérőt, és napi 2-3x kb ugyanabban az időpontban, reggel-délben-este tessék mérni, ha magas a pulzusod, akkor az ebben az esetben kiderül. Az, hogy 1-1x van kiugró érték ez több mindentől lehet, pl: stressz vagy pusztán attól, hogy keveset iszol.
júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"100 alá egyáltalán nem ment nyugalmi állapotban"


Ez nem magas, hanem alacsony!


A pulzusod a magas ami meg a kezeletlen stressztől, melegtől, vízhiánytól lehet.

júl. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először nézz utána orvosi könyvekben/cikkekben a helyes tartományoknak, utána riogasd magad!


Ami nálad van az konkrétan bárkinél előfordul 524.000-szer/nap!

júl. 30. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és akkor teljesen normális hogy hevesen ver a szívem és nehezen kapok levegőt közben? mintha futottam volna 10percet megállás nélkül
júl. 30. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!