Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pcos/IR-re kérhető Ozempic?

Pcos/IR-re kérhető Ozempic?

Figyelt kérdés

Pár éve Saxendát szúrtam de nekem nem segített. Az emesztesem teljesen leallt, rosszul voltam tőle.


Gondolkodom egy alternatíván. Orvos felírhatja nekem?



júl. 29. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem. Az Ozempic cukorbetegségre van törzskönyvezve, ha nincs cukorbetegséged, nem írható fel.
júl. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1. IR esetén sem, ha az eddig felirttől rosszul vagyok?
júl. 29. 09:25
 3/16 A kérdező kommentje:
Anyukam használt mást is ezelőtt, de ő a másiktól szintén rosszul volt. Félreértés ne essék,sportolok és figyelek arra amit eszem, de a PCOS miatt egy dekát fogyni is kín szenvedés..
júl. 29. 09:32
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem, csak diabetesre, 7 feletti Hgba1c esetén.

De ha a Saxenda nem vált be, az Ozempic miért lenne jobb?

Ősztől talán lesz elhízásra törzskönyvezve a Mounjaro, az hatékonyabb lesz.


Fogyáshoz nem elég a ch-t számolni, kalóriát kell.

júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4. Szerinted nem számoltam? Ne viccelj már velem, heti 4 nap súlyzós edzés mellett nem számolni akkor olyan mint halottnak a csók. De nagyon kevés kalórián voltam és úgy sem fogytam. Erre valaki azt mondta azért, mert az emésztésem úgy érezte hogy nem kap elég tápanyagot. Rostot sem vittem be zabon kívül.
júl. 29. 12:42
 6/16 anonim ***** válasza:
2 súlyzós edzést cserélj le kardióra, mert fogyni attól lehet, nem a súlyzós edzéstől.
júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6. Attól nem fogok, mivel az emeli a kortizolt. Lassu intenzitással lehet, de nem szeretnék napi 3 órát edzeni, nincs rá időm. :(
júl. 29. 17:53
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt mégis honnan szeded??
júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8. Aki PCOS-el küzd, azoknak mind magasabb a kortizol szintje. Mivel több dietetikussal, életmódtanácsadóval beszéltem, van egy kid alapom. Ezek mellett a vizsgálat is kimutatta a magasabb kortizolszintet, a tesztoszteron mellett.
júl. 29. 19:25
 10/16 A kérdező kommentje:

4. Mounjaro is liraglutid alapú?


Igazából raktam 10kg plusz van, nagyon maximum 12. 163 cm vagyok és 70-71kg. De ez a meleg miatt változik is, nemrég elertem a 69kg-ot.

júl. 29. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!