Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez sportasztma?

Lehet ez sportasztma?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre, hogy néha kicsit nehezebben veszem a levegőt, alig észlelhető de azért érzem és komolyabb kardio megeröltetés közben kicsit hörgös hangot hallok legzés közben. Nagyon enyhe nyomás a bal lapockám tájékán. Tüdőszürőn 3 hete voltam, az rendben van. 5 éves korom óta rengeteget sportolok. Hallottam már, hogy van ilyen azoknál akik nagyon sokat kardióznak. Kerékpár, futás, küzdősport, ezeket végzem rendszeresen. 43F

júl. 23. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Fordulj kardiológushoz! Először a szívproblémákat kellene kizárni, mert 43 évesen sajnos már előfordulhat.
júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Asztma is lehet és szívprobléma is. A tüdőröntgenen szerintem nem látszik az asztma, ahhoz ún. légzés funkció vizsgálat kell. Előfordulhat, hogy az asztmás fulladást a sport provokálja ki, de ebben az esetben semmiképpen sem a sport abbahagyása, hanem az asztma gyógyszeres kezelése a jó megoldás.
júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2# Köszi! Meg sem fordult a fejemben, hogy abbahagyjam.
júl. 23. 11:36
 4/5 A kérdező kommentje:
#1 EKG vizsgálat évente van a verseny engedélyem miatt. Sose volt baja a szivemnek.
júl. 23. 11:43
 5/5 anonim ***** válasza:
EKG nem mindent mutat ki.
júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!