Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsonynak számít 45-55...

Alacsonynak számít 45-55 nyugalmi pulzus?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy okos órát, amin feltűnt, hogy napközben mikor dolgozom (irodában) akkor a pulzusom nem nagyon éri el a 60-at. Inkább 50 szokott lenni, néha lemegy 48-ig.


Ébredésnél 42 kb.



Olvastam, hogy sportolóknál szokott ez lenni, én egyébként járok futni több mint 1 éve heti 2-3 alkalommal kb 5-6km-t alkalmanként. Nem tudom hogy ezzel a futó mennyiséggel ez a pulzus normális-e.


Ezen kívül még szedek vérnyomáscsökkentőt is, kb azt is kicsit több mint egy éve. (Valsartan sandoz 80mg)


Nem mondanám, hogy befolyásol, vagy hogy rosszul lennék ettől, teljesen jól érzem magam, csak érdekel, hogy ez így normális-e.



júl. 6. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha sportolsz, teljesen normális.

És én is szeretnék ott dolgozni...

júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz nem helyes. Heti 2-3 alkalommal 5-6 km nem fog ilyen pulzust hozni. Valószínűleg neked genetikailag van alacsonyabb pulzusszamod. Érdemes volna kivizsgalni, vagy merd meg te az a. Radialison. Az a csukló alatt, a káros belső oldalán, huvelyujjad alatti mély árok, ellenkező kezed 3 ujjaval számold 60 másodpercig.


Egyébként nyugalomban lehetséges, de úgy H nem sportolsz komolyan esélytelen, hogy ettől legyen alacsony a pulzusod. Esetleg a pajzsmirigyed szólhat meg bele. De, mint írtam genetikai is lehet.

júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

káros=káros(bocsi autocorrect)

Huvelyujjad (xd)=huvelykujjad

júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És a vérnyomáscsökkentő az nem szólhat bele?
júl. 6. 20:01
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
De, beleszólhat.
júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként, amíg nem korlátoz téged az életedben, ez a pulzusszám, addig nincs baj. Ha fáradtnak, aluszekonynak érzed magad, akkor érdemes felkeresni az orvost. Mit szedsz? A dokid nem vilagositott fel téged?
júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Napi 1 szem valsartan sandozt.

Hát beszéltünk az esetleges mellékhatásokról, de amúgy erről nem volt szó. Ez is most csak azért tűnt fel mert az óra méri.

Meg a vérnyomásmérő is mérte végülis de nem figyeltem. Most vissza néztem a korábbi méréseket és mindegyiknél a pulzus 60 alatt volt

júl. 6. 20:52
 8/14 anonim ***** válasza:

2.

Nézd, én heti 50 km-t kerékpározom, ami nem túl sok. A nyugalmi pulzusom szintén 45-55.

júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A Valsartan nem befolyásolja a pulzusszámot. A bétablokkerek szokták, de a Valsartan nem az.
júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8: 1 évtől, 5-6 km heti 3*, akkor sem lesz valakinek ilyen nyugalmi pulzusa. Akkor ez genetikai vagy fiatal korában sokat sportolt.
júl. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!