Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bevigyem a sürgősségire vagy...

Bevigyem a sürgősségire vagy kérjek a kardiológusától időpontot?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt pár napban nagypapám nagyon nincs jól.


70 éves, pacemakerrel él, COPD-s és szívelégtelensége is van.


Az elmúlt napokban rosszullétre panaszkodott. Az oxigén szaturációja 85 volt neki valamelyik nap amikor nagyon fulladt. Akkor oxigén gépét bekapcsoltuk neki de az oxigén gép mellett sem javult a szaturációja és arra panaszkodott, hogy még jobban fullad tőle. Tegnap a vérnyomása volt nagyon alacsony, csupán 90-es neki.


Most azon gondolkodunk, hogy vigyük-e be a sürgősségire vagy kérjünk a saját kardiológusától egy időpontot?



júl. 4. 13:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az nem tudom mennyire lényeges info, de 2000-ben átesett már egy infarktuson.
júl. 4. 13:18
 2/12 anonim válasza:
100%
MENTŐ MOST
júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, de ha nem mentő, akkor pedig irány a sürgősségi. Jobbulást a nagypapádnak!
júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Már a 85-ös véroxigénnél mentőt kellett volna hívni.
júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most jól van jelenleg. Nincs panasza.
júl. 4. 13:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg nagymamámtól, hogy változó ez az állapota és tavasz óta van így.
júl. 4. 13:32
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja meg még az lemaradt, hogy napi szinten szívja a cigit, minimum 1 liter bort megiszik minden nap és az oxigén gépét naponta többször használnia kéne de nem használja csak akkor amikor már nagyon fullad.
júl. 4. 13:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne lényeges infó, hogy egy alkoholista, láncdohányos, aki lesz@rja a saját egészségét?

Akkor sem kellene hagyni, hogy otthon meghaljon.

júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem egy hozzátartozóm beteg, akkor nem az az első dolgom, hogy kiírom a gyakorira…nem is értem. :/

Amúgy házi orvos, mentő, ügyelet, sürgősségi. Lehet választani. De nem a gyakori!

júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Háziorvos gyors tűzoltásra, ha éppen nem nyaral!

Mentő 15-30-60 perc amíg kiér, attól függ mennyi eset van, van -e elég kocsi!

Sürgősségihez is mentő kell ha nem saját kocsival viszed be.

Sürgősségin legalább fél nap amíg sorra kerül!

Ha élet-halál között van, jelezni kell a személyzetnek, hátha előre engedik (elvileg előre kéne)!

júl. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!