Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy és hízás: most...

Pajzsmirigy és hízás: most akkor növelni vagy csökkenteni kellene anyámnak az adagot?

Figyelt kérdés

Kínomban irok ide, mert nem értem: Anyám pajzsmirigyre gyógyszert szed, cukorbeteg is. Az utóbbi időben sokat hízott, de sovány volt az elmúlt években, így azért rá is fért..


Szóval a kérdés: a háziorvos korábban az egyről az mondta csökkentse félre valamiért, a munkatársa allitolag szinten hasonlóval küzd, az is h “csökkentse negyedre neki az vált be”..


Majd most diabétesz és endokrinologus szakorvos egybe a doki akinel volt, ő meg vissza akarta tenni emelje meg egyre..


De erre Anyám nem akarja, mert hogy akkor kezdett el hízni, szerinte biztos nem jó az egy, mert a hazidoki korábban vmi miatt mondta meg xy munkatársa is kevesebbet szed.. -.-



Én ehhez nem értek de én a szakorvosnak hinnék, el is mondtam, de nem akarok erősködni sem mindenen állandóan..


Aki pajzsmirigyes és volt hasonló hizasa, hogy állt be a gyógyszer adag, valóban kevesebb kellhet? Nagyon idegesít anyám az ilyenekkel..


júl. 4. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A pajzsmirigyhormon pótlását nem a testsúly változása, hanem a TSH értéke alapján kell dozírozni.

Annak alapján amit leírtál, nem lehet válaszolni a kérdésre.

júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szakorvos véleménye számít. Mondjuk nem írtad most melyik betegségre szedett gyógyszert kell felezni,ha a cukorra, akkor az lehet jogos. Az, hogy a háziorvos vagy akárki munkatársa mit és hogy szed, az itt semmit nem jelent. A tünetek és a vizsgálatok határozzák meg mit és hogyan kell szedni. Párom évek óta pajzsmirigy miatt szed gyógyszert, nincs hízás. Esetleg ha lehet, váltani kell gyógyszert.
júl. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Cukra sincs rendben, de a pajzsmirigy gyógyszerre értettem. Az endokrinologusa (diabetikus is egyben) szeri ha rendeződik a pajzsmirigy, a cukor is fog.


Na most anyám az endokrinologus javaslata, 1 adaggal szemben a felet negyedre csökkentette…. Merthogy korábban a hazidoki felére csökkentette vele, vmelyik munkatársa meg allitolag szinten ezért hízott és neki negyed kell..



Úgyhogy most negyedet szed a fél meg korábbi egy helyett..


Én meg rohadt ideges vagyok, hogy nem az endokrinologus javaslatát követi, mikor még a háziorvosnak sem dolga ez sztem, az munkatársnak mi vált be meg plane no komment..


Friss laborral ment vissza a szakorvoshoz, eredendően diabétesze miatt, de mind2 szakterülete megvan a dokinak, nem értem miért nem rá hallgat…


Mindegy, 2 hét max és vehemensebb leszek vele nem érdekel l, csak hat nem tudok mellette állni, nem is ott lakok naluk, érveket próbálok gyűjteni, hogy a diab/endokrinologusnak higyjen..

Ő látta az laborját, gondolom a tej alapján emelné az adagját nem a hasára ütött… na midnegy, lenyugszom.

júl. 4. 17:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Táj alapján*
júl. 4. 17:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Tsh*


Januárban 3,926 volt amúgy a tsh-Ja, 0.3-4,1refeencia értek között van megadva jónak a leleten

júl. 4. 17:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!