Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel csillapíthatom a fájdalm...

Mivel csillapíthatom a fájdalmat? Van a hátamon egy atheroma, amit el akartam távolíttani terv szerint nyár végén, mert nem akartam ennyire melegben sebészi beavatkozásra menni. Viszont begyulladt és húzódik, fáj!

Figyelt kérdés
Hétfőn biztos hogy be fogok jelentkezni egy magánklinikára, viszont mire ott foglalkozni fognak velem, addig egy csomó idő telik el, lehet hogy napok is vagy akár egy hét, és addig kéne valami megoldás! Ötletek?
jún. 22. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly kövirózsa levelét tettem rá, szétnyomva. Egyszer cseréltem a kötést, és alig pár óra alatt kifakadt, kiürült, és megszűnt a fájdalom. Nekem a combomon volt. Mire orvoshoz jutottam már csak a gyógyult helyét mutattam neki. Bár hozzáteszem, az orvos nem hitte el, hogy a kövirózsától, de mást nem csináltam vele.
jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves első, megtudod mondani hol tudok Kövirózsa levelet szerezni/ venni? Biztos hogy atheroma volt neked is? Nekem elég nagy sajnos és a hátamon van, így nem is annyira tudok hozzáférni, és nem is annyira látom még tükörben sem hogy megtudjam mondani hol kéne megnyomni.
jún. 22. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt a gerincem mellett. Egyszer magától megnyílt, mert már annyira érett volt (fekete pötty lett benne), aztán a többit könnyedén kinyomtam. Évek óta jem töltődött újra.
jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt írta a kórlapra az orvos, most ki is kerestem. Nekem egy körömnyi volt kb. És egyik napról a másikra gyulladt be, addig nem okozott panaszt. Én nem nyomtam meg. Egy kötést tettem rá, és a géz alá egy szétnyomott kövirózsa levelet. Igazából valami gyulladáslehúzó kell neki, és a kövirózsa az. Nekem a kórlapra azt írta az orvos, hogy Bepanthen plus kenőcs panasz esetén, de azóta sem volt rá panaszom, ki sem nőtt újra. Illetve anyukámnak amikor volt, neki antibiotikumos kenőccsel kellett rá dunsztkötést tenni a bőrgyógyász javaslatára, de neki borzasztóan sok idő volt, több hét, mire kiürült.

Kövirózsa minden virágboltban van, egy kis cserépben néha vizet kapva télen nyáron él az erkélyen. Vagy kertben köves talajon is, szóval bárhol. Gyakorlatilag a magyar aloe vera. De bármely temetőben találsz szinte minden 5. síron, mivel annyira jól bírja a szárazságot.

Ha van otthon valamilyen gyulladáslehúzó kenőcsöd, azt kend rá, illetve a nedves dunsztkötés is jó lenne, de ha nem éred el, és egyedül vagy, az nehezen fog menni.....

jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!