Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fellángolt a refluxom ?

KenisMC kérdése:

Fellángolt a refluxom ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyjából 2-3 éve tudom, hogy refluxom van.

Tudom hogy mikre kellene odafigyelnem de sajnos mivel most mögöttem van egy elég hosszú tünetmentes időszak ezért hajlamos vagyok jobban elengedni magamat.

A sztori röviden.: kb egy hete érzem, mintha a gyomorszájam tájékán ilyen feszítő érzésem lenne, néha a szegycsont alól/mögül is érzem ugyanezt, néha kifejezetten érzem hogy a gyomromból jön az érzés ès néha égő is de nagyrészt inkább csak tompa feszülésnek tudnám leírni vagy, hogy olyan mintha teltségérzetem lenne.

Reggelente amikor felkelek a torkom nyálkahártyáján érzem a felmaródást mint amikor beteg kezdesz lenni de még sem mert semmi egyéb tünet.

Most az elmúlt egy hétben reggeli ébredés után általában egy kis pirítós kenyeret reggeliztem azután egyből ittam a kávét és emiatt 2-3szor is majdnem hánytam is.

Folyamatos émelygésem van és olyan mintha feszülne/égne a gyomrom tehát nagyon nem jó neki valami.

Az elmúlt hetekben hónapokban abszolút nem figyeltem oda arra hogy mit és hogyan eszek vagy iszok, reggelente nem volt ritka a két adag kávé éhgyomorra és csak aztán reggeliztem… általában esténként 9-10 óra magasságában mindig ettem is valamit.. gondoljátok hogy ezek miatt illetve az évszakváltás miatt újra fellángolhatott ? Mert ez annyire behatárolhatatlan, van hogy a melkasom is fáj hol középen hol a szegycsont alatt mögött… akkor régebben voltak olyan időszakok amikor ezek nem voltak hanem csak marta a torkom, rekedt voltam, gombóc volt a torkomban.

És most pedig egész más tünetekkel jött elő… de másra nem tudok gondolni, szerintetek is az lehet ?



jún. 18. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
De miért nem veszel be savlekötőt? Ha javulnak a tünetek, attól volt, és meg is oldódott.
jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ma kezdtem el a Nolpaza-t szedni, de olyan fura most ez, régebben inkább torokban jelentkező problémáim voltak, most ez, hogy ennyire ki van a gyomrom ahogy fentebb leírtam ilyen nem nagyon volt még

Remélem csak a saját odanemfigyelésemmel rontottam el valamit..

jún. 18. 14:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem sose volt semmi más gondom csak torokfájás, foleg reggel. 8 ev kellett mire refluxszal diagnosztizaltak. Szedem a gyogyszert, tartom a dietat, semmi bajom


Nyomjad a savlekotot. Lefekves slott 3 otaval egyel utoljara, konnyut es keveset. Es figyelj a dietara. Egy honap max es kutya bajod nem leyz

jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3# szeretném megkérdezni hogy ahhoz hogy jobban legyen valaki elkeltelni hosszabb időszaknak? Tehát ha elkezdem a savlekötőt szedni rögtön nem kezdem el érezni a hatását? Mert én már k****** unom hogy nem ér semmit a gyógyszer.
aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!