Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségek a VESek...

Milyen betegségek a VESek Iucma? és a ischoemia? Lehetséges hogy nem jól olvastam, de nem tudom a kézi írást olvasni.

Figyelt kérdés

Kardiológusom mai napon, holtervizsgálatot kért sűgősséggel.Amire július 26-napjára 9:30 ra adott időpontot. A beutalóra kézzel írásról annyit tudok olvasni hogy Vesek lucma?

ischoemia? Men tudom milyen vizsgálatokat jelentenek ezek?


jún. 18. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Iszkémia esetleg? Az rossz vérellátást jelent.
jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egy hónappal ezelőtt szívér-szükülettel műtöttek, akkor azt mondta a professzor Úr, hogy ezzel a műtéttel csak jobb lett a vérellátásom szerinte semmi nem indokolja a jogosítványom érvényességének az akadályát. Igaz ez a kardiológusom szív-infarktussal küldött a kórházba, azt nem találtak a műtétem során hanem érszűkületet, amivel meg is műtöttek.Nem is értem? Szerintem a kardiológusom keresi az okot amiért nem adja meg a jogosítványom érvényességét.Bár nem tudom hogy a rossz vérellátás akadálya lehet e a jogosítványom érvényességének? De most voltam műtéten? Miről tudhatja a kardiológus orvosom hogy vérellátás betegségem lenne?
jún. 18. 10:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ischemia a szív saját vérellátásnak zavara. A VES-ek ventricularis (kamrai) szívritmuszavart jelent, ami lehet az ischemia következménye. A kamrai extrák, akár életveszélyes szívritmuszavart tudnak okozni. Az elvégzett műtét során a nagyobb ereket szokták műteni, de ha a nagyerekkel baj van, akkor a kisebbekkel is, ami miatt a szív vérellátása nem megfelelő. Egyébként ennek mértékét terheléses vizsgálatokkal ki lehet mutatni. Egy ilyen szívben bármikor kialakulhat szívritmuszavar, infarctus, ezért nem szerencsés vezetnie annak, akinek ilyen baja van.
jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!