Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reumatológus adhat beutalót...

A reumatológus adhat beutalót immunológiára?

Figyelt kérdés

Fogok menni reumatológiára, de lehet, hogy autoimmun betegségem van.


Először vérvételre küld el a reumatológus? Vagy hova? Egyből az immunológiára?


Ha lehet, mindegyik kérdésre válaszoljatok. Köszönöm!



jún. 10. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Igen, sőt van olyan. Reumatológus aki immunológus,de mire kell?
jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyelőre a reumatológushoz fogok menni. Fájnak az ízületek, lágyrészek is, mintha a hús és az erek is fájnának. Így tudom leírni. Mi lehet ez?
jún. 10. 14:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Első körben Reuma Faktort kéne nézni. Ahhoz nem kell reumatológus, a háziorvos tud adni beutalót rá.
jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet góc miatt is és autoimmun vetegség miatt is. Mindenképpen menj immunológiára is. Ők mindkettőt tudják vérből vizsgálni.
jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindent, nekem nem találtak semmit roma fogtól meg egy csomó más faktorral sem pedig a tünetek mégis megvannak!


Félrekezeltek, hónapokat várattak!


se immunológus se reumatológus sem tud semmit

jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3. Köszönöm szépen! Sajnos azt nem tudtam, hogy erre a reuma faktor vizsgálatra a háziorvos is adhat beutolót. Azt sem tudtam, hogy van ilyen vizsgálat. De a háziorvosomnak tudnia kellett volna. Nem értem, hogy miért nem adott arra beutalót már hónapokkal ezelőtt, mert akkor már nem szenvednék ennyire ezzel.

A reuma faktort vérből vizsgálják? Ha elmegyek ilyen vizsgálatra, akkor az mennyi idő, mire megjön az eredménye? Kérlek írj, ha ezeket is tudod.


#4. Köszönöm szépen a jótanácsot!

Már régóta szerettem volna elmenni immunológiára, mert sok tünetem van és ezeknek még nem tudjuk, hogy mi az oka.

A közeli rokonságban több autoimmun beteg is van, ezért sejtettem, hogy immunológiára kellene mennem.

Az immunológiára ki adhat beutalót? A háziorvos adhatott volna?

jún. 10. 14:37
 7/14 A kérdező kommentje:
#5. Sajnálom. Neked mik a tüneteid?
jún. 10. 14:38
 8/14 anonim ***** válasza:
immunológiára háziorvos nem adhat beutalót szerintem legalább 6 hónapot kell várni vagy még többet
jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8. Köszönöm az infót.
jún. 10. 14:40
 10/14 anonim ***** válasza:
az immunológiára a háziorvos egészen biztosan adhat beutalót. A várólista régiótól függ, általában 1-2 hónap, de valóban van, ahol 6 hónap vagy még több.
jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!