Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Korábban racorgraphia történt,...

Korábban racorgraphia történt, CX significasn szükülete miatt PICi és DES stent implantatio történt. Ez mit jelent pontosan? Ismét kaphatok e gépjárművezetői engedélyt?

Figyelt kérdés
Amikor feltárták és elvégezték ezt a beavatkozást, akkor autóbusz vezető-ként dolgoztam, és a beavatkozás elvégzését követően is autóbusz vezető-ként dolgoztam. Most a vezetői engedélyem érvényessége lejárt, és a kardiológus szakorvos e betegségre hivatkozva nem adja meg a javaslatot a vezetői engedélyem érvényességének a meghosszabbítására.Azt mondja ez egy nagyon súlyos betegség, amivel gépjárművet már nem vezethetek. Még úrvezetői kategóriába sem. Kérdésem az évekig dolgoztam e betegséggel, soha semmi problémát a szívemmel nem vettem észre jelenleg sem. Most lettem 65. éves nyugdíjas. Kérdezem mi ez a betegség? Valóban nagyon életveszélyes betegségről van e szó? Ha igen, miért engedtek dolgozni ezzel a betegséggel. A kardiológus szakorvosom elutasító véleménye ellen , van e valamilyen jogorvoslati lehetőségem? Főleg a B kategóriára gondolok.Elsősorban szakemberek javaslatait várom a kérdéseimre. Köszönettel: Egy 65 éves életveszélyes szívbeteg.
jún. 5. 07:48
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
A beavatkozás megtörtént és már több másik kérdésben is lett erre valamiféle válasz. Az állapot életveszélyes, de hogy a beavatkozás után milyenek az eredmények azt ugye nem tudjuk, ezt gondolom követi majd még egyéb vizsgálat. Van amikor nem sikerül maximálisan helyreállítani az érszűkületet és emiatt mondhatja az orvos, hogy erre nem tud egy engedélyt megadni. Természetesen lehet fellebbezni, de előtte ezeknek a dolgolnak ki kell derülnie, ahhoz is kellenek majd ezek a szakvélemények.
jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olvastam én is hasonló betegségekről, de arról nem, hogy életveszélyes betegséggel műtöttek engem, és azt követően három évig autóbusz vezetőként dolgoztam egyfolytában ameddig a vezetői engedélyem,érvényessége le nem járt.Mivel egyben nyugdíjas is lettem, a háziorvosom elküldött kardiológiai vizsgálatra, ott lelte fel a kardiológus a fenti évekkel ezelőtti betegségemet. Azt mondta el kell egymást követően végeznie több vizsgálatokat, az időpontok hosszúak amiket ki kell várnom ez lehet fél év is, És azok eredményei alapján dönthet a B kategóriás vezetői engedély érvényességéről. Amit kicsit sérelmezek az az, hogy az évekkel ezelőtti műtétet követően autóbusz vezetőként dolgozhattam, semmilyen vizsgálatokat nem végeztek rajtam és semmi bajom nem is volt. Most sincs, és a személygépkocsi vezetésére sem ad engedélyt. A háziorvosom azt mondja nem volt életveszélyes ez a műtétem évekkel ezelőtt, s azóta semmi probléma nem volt velem,nem érti a kardiológusnak a véleményét. Milyen vizsgálatok fogják kideríteni a betegségemnek a súlyosságát? És valóban egy évig is eltarthat?
jún. 5. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!