Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kullancs állkapocs bennem...

Kullancs állkapocs bennem maradt, nem akar kilökődni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Beszakadt a kullancs állkapcsa, az olvastam róla, hogy ne piszkáljam, majd kilöki a testem. Egy hete ott van, elkezdett összezáródni felette a bőr. Mit csináljak vele? Menjek háziorvoshoz?

máj. 29. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezért kell órajárással ellentétesen forgatni, amíg ki nem jön magától, bennem már idén 4 kullancs volt és mindegyiket ki tudtam pörgetni pár perc alatt. Szerintem piszkáld ki egy lefertőtlenített tűvel, ha nem tudod akkor menj el orvoshoz.
máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy úgy kell, forgattam is, a kutyáimból mindig probléma nélkül ki is jött így, de ez valamiért beszakadt :(
máj. 29. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell csinálnod. Idővel kifogja lökni a szervezeted.
máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Chris Coleman ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy bármilyen tünet (mivel írtad, hogy sok kullancsod volt)? Izületi fájdalom, fejfájás, gyengeség? Ha igen, akkor javaslom, hogy menj el vérvételre egy Borellia tesztre. Drogériákban is lehet kapni gyorstesztet, bár nem annyira megbízható de a semmitől több.
máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!