Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyenge vesével mit lehet...

Gyenge vesével mit lehet kezdeni, mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, kb 5 éve bajok vannak a vesémmel, eleinte csak gyakori vizelés, mostmár hagyján hogy 20 percenként kell pisilnem, de a kiengedéssel is nehézségeim vannak, estéről ne is beszéljünk, lefekvés előtt 5x megyek el, úgy, hogy órákkal előtte nem ittam. Urológián fizikai eltérést nem találtak, viszont a laborértékek 2x is kitértek: GFR-EPI >60, Kreatinin 99 umol/L. "Gyenge vesefunkció"-val tovább küldtek nefrológiára, ahol bejelentkezéskor a leletem alapján azt mondták ez még nem vészes, majd ha rosszabb lesz, addig járjak évente leletre (???!?!?!?!?!?!?!?!?). Nem is fogadtak, ez mind telefonon. Mit kezdjek magammal, mit tudnék tenni magamért, ami segíthetné a veseműködésem? Valakinek bevált ilyesmire már pl. a Kegel torna?

máj. 28. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a vesédhez, max a hugyhólyagoddal lehet baj...
máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

A kiengedési nehézség nem a vesefunkció zavarával, hanem inkább prosztata problémával függhet össze.

Az semmiképpen sem jó ha órákon keresztül nem iszol vizet. A GFR-nek 90 felett kell lennie, az tehát, hogy 60 feletti nem informatív. A Kreatinin szinted normális. Nem lehet, hogy nem iszol eleget?


A pannonhalmi apátsági termékek között van egy jó vesetisztító teakeverék, azt is érdemes lenne iszogatnod. A Kegel torna elsősorban inkontinencia problémáknál segít, de ártani persze neked sem árt. Ha viszont a hasüregi vérkeringést szeretnéd fokozni akkor az AVIVA torna lenne hasznos.


Javaslom, hogy ne használj sót, figyelj a vérnyomásodra, ha magas akkor vérnyomásbarát teakeveréket is érdemes használni.

máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy gondolom ezek alapján, hogy itt nincs gond vagy nem ezzel van gond. A 60-as érték, vagy a 60 felett jelzett labor semmit nem mond, mert nekem évekig ez volt és amióta többet iszom, 70-80,van sokszor 90 is az eGFR, amúgyis csak egy számított érték. Inkább kellene egy tenyésztés vagy üledék vizsgálat, esetleg kontrasztos CT. Gyerekkoromban nálam ugyanez volt, semmit sem találtak sosem, csak kontroll, aztán mehetek haza, 3 hónap múlva menjek újra, aztán meguntam, szóval ezzel nem csak nálad nem kezdenek semmit. Nekem urológus is megmondta, hogy többet kell inni, amíg az érték nem megy 60 alá, de inkább 50-re,nem foglalkoznak vele.
máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vese gfr értéke akár naponta is változhat. Én betegen megfázva 39 fokos lázzal voltam nagylaboron, 45-ös lett a gfr értékem. Rá egy hétre meg 67-es.

Aki azt írja hogy 90 felett kell lennie, hát jó nagy hülyeség, kb 14-15 évesen annyi. A kor előrehaladtával a vesék szűrőképessége csökken. A 70-es is már jónak számít 45 évesen . . . Fontos még az életvitel, testépítőknél konstans alacsonyabb a vese funkció, bizonyos gyógyszerek asztma gyógyszerek mellett is.

máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fehérjét kell a "veséseknek" visszafogni. Vese működési probléma esetén azt szokták mondani, testömeg kg-onként 0.6 - 0.9 grammot lehet bevinni, az kíméli a vesét.


Itt mindent, még zsemlénként 5 gramm fehérjét is számolni kell! Attól javulhat valamennyit a vese funkció.


Aztán kerülni kell a foszfort nagyobb adagban tartalmazó élelmiszereket, italokat, mint pl a cóla, amiben foszforsav van.

jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Lehet örökletes is.Nekem is csökkent és ugyanezt mondták.Én személy szerint mégis úgy döntöttem próbálok erre tekintettel lenni és vesekímélő ételeket fogyasztani.Nézz szét a neten,rengeteg jó hmhonlap van,viszont érdemes átolvasni többet(sajnos vannak ellentmondások,de a sokadik után kirajzolódik mit lehet és mit nem).György teának vannak kifejezetten funkciót támogató gyógyteái.Ha segíthetek valamiben akkor írj privátot.Amennyiben úgy döntenél,hogy próbálsz étkezésre figyelni egy dietetikus is sokat tud segíteni(érdemes olyan szakembert keresni,aki otthon van a vesediéta témában).

aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!