Miért mondják megfázás esetén, hogy fogyasszak sok folyadékot?
A megfogalmazást nem értem. Nem sok anyag van a földön aminek szobahőmérséklet felett van az olvasádpontja. Tehát olyan 20°C fölött, azért 1-2°C -os anyagokat csak nem fogok torokfájásra meginni. Tehát ezek a víz, higany, bróm, kénsav, dietil-éter, alkohol, benzol, kloroform, dimetil-szulfoxid.
Milyen folyadékokra gondolnak még, ha nem vízre? Mert ez a megfogalmazás, hogy "folyadékot" a folyékony anyagok gyűjtőnevére használjuk. Még amit ezek közül meginnék az az alkohol, de igyak azt, csak nem akarták kimondani? Brómot nem hiszem, hogy innék, amúgy se lehet kapni a tescoban, más bolt meg nincs a közelben.
Olyan folyadékra gondol, amit az emberi szervezet képes befogadni. Teát, vizet, levest, gyümölcslevet stb stb stb.
Persze ihatsz benzint is, az még kapható is, de az nem fog segíteni a tisztulásban :D
Erről ez jutott eszembe: miszerint egy nő mikrohullámú sütőben szerette volna macskája bundáját meg- szárítani. A macska nem élte túl a kísérletet, a nő pedig beperelte a gyártó céget mivel nem írták bele a használati útmutatóba, hogy macska-szárításra a mikrohullámú sütő nem alkalmas.
Tehát azért használják így, mert remélik, hogy tudom mire gondolnak? Inkább az tűnik valószínűnek, hogy nem is gondolnak bele, hogy ez így helytelen. A levesben meg a teában is csak a víz folyadék, mert csak annak folyékony a halmazállapota. Az a különbség, hogy ezek több komponensű kétfázisú oldatok.
#14:26
Téged nem értelek. Szerinted a levesben a teában van más folyékony halmazállapotú anyag a vizen kívül? :D Vagy azért írod a hülyeségeidet, mert a nem a víz folyadék, hanem a leves meg a tea? bro... Nem ártana kijárni a 8 általánost xd
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!