Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Eliquis mennyire megbízható...

Eliquis mennyire megbízható gyógyszer?

Figyelt kérdés

Trombozis után kaptam de nagyon félek hogy újra kapok egy trombozist?

Mennyire reális ez a félelem a gyógyszer mellett?


Köszönöm


2023. dec. 7. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Erős . Pár napig szedd , aztán sok termeszetes értagító ,zöldalaga , facsart citrom leve , nyers fokhagyma , melegvizes lábáztatás stb .
2023. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó gyógyszer. Amíg az orvos mondja, addig szedd. Amíg szeded, szerintem ez nem reális félelem.
2023. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves masodik.


Megkérdezhetem, szakmabeli vagy?

2023. dec. 7. 16:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, sokadszor kérdezed meg. Ez egy teljesn jó, modern gyógyszer, öcsém kapja folyamatosan, mert 2x volt trombózisa már. Higgy az orvosnak, szedd az előírás szerint és próbálj meg megnyugodni. Ha folyamatosan kell szedned akkor majd évente csináltatnak egy labort, hogy a máj- és veseértékeid rendben vannak-e, ennyi + az alkoholfogyasztásra azért oda kell figyelni, de ennyi.
2023. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz megnyugodni.

Állandóan retteg h újabb trombozisom lesz, esetleg embolia :(


Tönkrement az életem

2023. dec. 8. 06:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy és mikor történt az eset, és értem, hogy sokkoló (öcsém is sajnos fiatalon esett át rajta, őt is eléggé sokkolta), de túl kell tenned magad rajta, ez azért messze van attól, hogy tönkrement az életed. Megúsztad, felfedezték, kapsz gyógyszert, pont azért, hogy ne ismétlődjön. Egészségre figyelj oda, mozgás, megfelelő táplálkozás és a dohányzásmentes élet fontos, de azért ennél súlyosabb tragédiákat is fel tudnak dolgozni emberek. Ha valami szorongásos betegséged is van, akkor fordulj pszichológushoz.


Egyébként mint kiderült öcsének és nekem is ún. Leiden mutációnk van (neki egy másik is), szóval nekem most a terhességem alatt végig vérhígító injekciót kell szúrnom, örülj neki, hogy neked csak gyógyszert kell szedned. :D

2023. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem is leiden mutaciom van.

Októberben történt, azota vagy 4x voltam sürgősségin, plusz 3 magan UH.


Csak mostmár 1 hete a mellkasom hatam is faj, a sürgősségi szerint embolia kizart Eliquis mellett.


De csak nyugtalan vagyok, mellkas CT 1 honapja volt, azota kitudja mi indult el stb.


Es igen, szorongásos beteg vagyok, hipochondriaval.

2023. dec. 8. 10:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyszerű kombináció. :-( Hát nézd, ha az megnyugtat, hogy itt idegenek bizonygatják, hogy rendben leszel, persze írd ki nyugodtan többször, de számíts rá, hogy a rendszeres válaszolók előbb-utóbb megunják + be fognak találni olyan idióták, mint az egyes.


Pszichológushoz jársz gondolom rendszeresen, esetleg iktassatok be plusz üléseket, és alkalmazd gyakrabban a szorongáscsökkentő, relaxációs gyakorlatokat, amiket amúgy is szoktál. Gyógyszert is szedsz, nem? Pszichiáterrel egyeztess, lehet emelni kell átmenetileg a dózist ha most erre ennyire rá vagy görcsölve (attól jönnek a tünetek, szinte biztos).

2023. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most kezdek jarni ujra pszichológushoz.

Elmulr 2 evem nyugisan telt ugya ahogy.


De ez a trombozis berantott a melybe.

Azota volt gyomortükrözésem is,mert annyi gyomorsavam lett az idegtol hogy nem bírtam aludni.

Persze negativ lett...


Minden előjött, beleestem a godorbe es nincs kiút...

Gyógyszert csak xanaxot szedek.

Eliquis mellett nem is lehet antidepresszánst szedni:/


Csak egyszer masszak ki...

2023. dec. 8. 11:01
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazából attól rettegek, hogy a gyógyszer mellett ujra előfordulhat:(
2023. dec. 9. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!