Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet angina? Nagyon félek,SOS

Lehet angina? Nagyon félek,SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok. 3 nappal ezelőtt történt velem, hogy mikor a jobb oldalamon feküdtem hirtelen erős szorító/fájó érzést éreztem a nyakamnál elől lent, pár pillanatra. Borzalmasan megijedtem. Ezután még erre rá pár órára megismétlődött mégegyszer, szintúgy jobb oldalt fekve. Azóta semmi panasz, feküdtem a jobb oldalamon de semmi. A mai napon ismét megtörtént 2x-3x egy pillanatra bár talán egy picit kevésbé intenzíven, szintén a jobb oldalamon fekve: A pulzusom az utóbbi időben magas (90-100-110-120 váltakozik). Generalizált szorongással már diagnosztizálva lettem, gondolom ettől de nem vagyok orvos, hétfőn megyek orvoshoz ezzel a magas pulzussal. Nagyon félek, hogy anginám van, sokat olvastam róla most. 16 évesen előfordulhat ilyen? Teljesen ki vagyok, aludni sem bírok.

Előre is köszönöm!


2023. dec. 2. 02:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon,hacsak nincs veleszületett szívbetegség amire fény derült volna,az angina a koszorúerek eltömődése koleszterin plakkoktól amik jellemzően 30 alatt extrém ritkák hacsak nincsenek zsíranyagcsere zavarok...Van egy típus,az úgynevezett prinzmetal angina,az egyfajta koszorúér görcs,örökletes lehet illetve pl drogfogyasztás esetén is,de erre nem látok nagy valószínűséget,de majd a kardiológus megmondja,viszont ha iphone-od van egy iwatch 5-től felfele márkájú óra nem ártana,ezzel lehet gyors ekg-t csinálni bármikor...
2023. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ és az ajánlást. Lehet akkor beszerzek idővel egyet:)
2023. dec. 2. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:

mármint bármelyik iphone képes EKG-t készíteni?

ez valami külön app vagy hogy?

és mennyire megbízható?


tudsz erről valami leírást? kösz

2023. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3#

Az apple watch okosóra tud ekg-t csinálni az ötös modelltől felfele,és igen nagyon megbízható,nekem kardiológus ajánlotta.

2023. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Végül mit mondott az orvos?
máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen semmit, hogy bármi banális ok. Elmúlt pár nap után, de az a pár nap rossz volt. Nemtudom mi lehetett ez
máj. 16. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!