Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Daganatos betegnél mit lehet...

Daganatos betegnél mit lehet tenni hogy ne fájjon neki annyira?

Figyelt kérdés

Rossz a helyzet eléggé, kétségbe vagyok esve. De a beteg nem én vagyok. De nekem is fáj, lelkileg nagyon... Mit lehet tenni hogy elviselhetőbb legyen a fájdalom számára?

Itt ott írják hogy a marihuána jó lehet...



2023. okt. 29. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Papámnak morfium tapaszt írtak fel az élete végefelé
2023. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Inkabb akkor van ra lehetoseg, ha gyogyithatatlan, tehat nem szamit a hosszutavon karos hatas. Ez a morfium. Van az a pont, sajnos, mikor nincs ertelme elutasitani, mert a jelen szamit.

Ha nem adnak, kerni kell, ragaszkodni a megoldashoz.

Remelem, tudnak enyhiteni a fajdalmon.

2023. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fentanyl esetleg? Amugy a legvegen mindenkepp morfiumot es nyugtatokat adnak, amitol sokat alszanak. Addig sem ereznek fajdalmat.
2023. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fentnyl az nyugtató vagy fájdalom csillapító?
2023. nov. 1. 14:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Elvileg egy morfium alapu fajdalomcsillapito, de en ugy vettem eszre, hogy nagyon eros nyugtato, elaltato es kedelyjavito hatasa is van.
2023. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Gondolom vènyre kapható csak?
2023. nov. 3. 16:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Az osszes ilyen hatoanyagu gyogyszer meg a venyre kaphato gyogyszereknel is szigorubb eloirasok ala esik, ellenorzott szereknek minosul, tehat szamon tarjak ki mennyit vitt el elole, stb, es van olyan is, amit haza sem lehet vinni csak ugy. Orvos irja fel, vagy csak korhazban hozzaferheto, esetleg kijon valaki a lakasra beadni injekcioban stb. Ez azert van igy, mert nagyon eros fuggoseget tudnak kivaltani, es igy akarjak biztositani, hogy egeszen biztosan csak az szedjen be belole, akinek felirtak.
2023. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fentanyl tapaszt orvosi felirasra ki lehet valtani es hazavinni.
2023. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

És olyan eljárásról hallottatok már hogy device? Magyarul nem találtam róla semmit.

2023. nov. 5. 17:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy pumpa, ami testsuly-kilogram beallitas szerint autonmatikusan adagolja a megfelelo szereket egy beszurt intravenas tun keresztul ( fajdalomcsillapito morfium es szedativumok), es ha szukseges, ezen keresztul plusz adagokat is lehet benyomni ezekbol a szerekbol, a tuladagolas elkerulese mellett. ezt a beteg is tudja szabalyozni, vagy, ha erre nem kepes, akkor az orvosbol, csaladtagokbol es apolokbol allo ideiglenesen osszeallt csapat, akik folyamatosan figyelik a beteget, es informaljak a gyogyszereket feliro orvost az eppen akutualis allapotrol. a lenyeg az, hogy kontrollalt legyen az egesz folyamat. Hospice ellatasra keress ra magyar nyelven, ott talan tobb infot talasz a temarol, mert amugy a kozkorhazakban egyszeruen csak tuladagoljak a morfiumokat, es megolik a daganatos beteget, ha mar biztosan menthetetlen, hogy ne kelljen veszodni vele, ahelyett, hoyg engednek, hogy megfelelo fajdalonmcsillapitas mellett sejtszinten, termeszetesen vegbemenjen a haldoklasi folyamat.
2023. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!