Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez utalhat rosszindulatú...

Ez utalhat rosszindulatú elváltozásra?

Figyelt kérdés

Pár éve meg van nagyobbodva az egyik nyirokcsomó a nyakamon, jobb oldalon.

Az állam alatt, nem mondanám hogy oldalt van, inkább majdnem középen, kb ott ahol a torokmandulám van.

Voltam hematológián ultrahangon kb fél éve, nem mondtak semmi érdemlegeset, mindössze annyit, hogy nagyjából 1,5 cm nagyságú, mozgatható nyirokcsomó, javasolták a biopsziát de féltem elmenni.

Egyébként mozgatható, nem fáj és máshol nem tapintottam ki nagyobb nyirokcsomót.

A hónaljamban sincs semmi, ott is folyamat nézegetem, valamint az ágyékomnál, de szerencsére máshol nem érzek ilyet.

Éjszaka nem izzadok és nem is fogytam. Étvágyam rendben van.

Bőrviszketést sem tapasztalok.

Néhány hete voltam vérvételen, a TSH-m magas (pajzsmirigy érték) egész pontosan 11,2. Voltam a háziorvosnál, novemberre kaptam időpontot pajzsmirigy ultrahangra.

Ezen kívül minden más érték rendben volt, nem volt sehol eltérés.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy van esély rá, hogy ez limfóma, vagy lehet valami enyhébb betegség?


Nagyon hipochonder vagyok mielőtt írnátok, tudom hogy nem kéne ennyire túlgondolni, csak valamiért mégsem tudok megnyugodni.


Köszönöm a válaszokat!


2023. okt. 12. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem reaktív, akkor van rá esély.
2023. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha rosszindulatú lenne, akkor nem ugyanolyan lenne évek óta. A pajzsmirigyet nézesd meg, aztán majd annak függvényében kezdjetek valamit kezdeni ezzel.
2023. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Őszintén? Teljesen őszintén? Szerinted az orvosok hobbiból küldenek biopsziára? Legyen eszed. Menj biopsziára.
2023. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!