Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi annak a képződménynek a...

Mi annak a képződménynek a neve, ami néha a nyelvre nő? Mitől van? És mi ez igazából?

Figyelt kérdés

Jöttünk haza egy másik városból és az autóban megettem egy római és egy Rosso salátát. Nem voltak megmosva. Azt gyanítom, hogy ettől nőtt olyan kis bigyó a nyelvemre.


Mi ennek a bigyónak a szakszerű neve és mikorra múlik el, illetve mivel lehet gyorsítani, hogy elmúljon?


Nektek volt már ilyen bigyó a nyelveteken?



2023. szept. 19. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bigyó? Rengeteg minden lehet
2023. szept. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudom mire gondolsz, de a nevét én sem tudom.
2023. szept. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1. Írok még pár adatot (legalábbis amit én tapasztaltam ezzel kapcsolatban).


Mérete kicsi, 1-2 mm. Picit érzékeny, alig fájdalmas, de érzékeny, inkább csak nyomáskor.

Nem gyakran szokott lenni, ezért nem annyira tudom.

Amikor eddig volt, akkor nem kezeltem semmivel, spontán meggyógyult, de nem emlékszem, hogy mennyi idő alatt.

Talán fehér színű, legalábbis világosabb, mint a nyelv többi része. Kicsit kiemelkedik a nyelvből.

Szerintem piszkos kézzel nyúltam a kajához illetve a saláta is mosatlan volt és attól lehet.

Mindig viszünk magunkkal az autóban 5 L vizet, folyékony szappant is és többször is kezet mosok, tegnap is volt nálunk, csak fáradt voltam... így jártam.


De a válasz még érdekel.


#2. Akkor biztosan neked is volt már ilyen kis bigyó a nyelveden? A fenti leírás alapján ilyen lehetett neked is? Tudod gyorsítani a gyógyulást?

2023. szept. 19. 08:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Afta. Szajuregi fertozesek okozzak. Oblogesd szajfertotlenitovel, patikaban lehet kapni ra ecsetelot is.
2023. szept. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az más, nem arra gondolt.
2023. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kawasaki-betegség egyik tünete lehet.
2023. szept. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!