Hogy lehetek epilepsziás?
25 éves lány vagyok. Sosem voltam beteges, komolyabb bajom soha nem volt. Maximum egy kis megfázás még (igazoltan) covidos sem voltam.
3 hónapja volt egy szerencsésebb baleset ahol beütöttem a fejem, de szerencsére nem lett semmi maradandó baj, nincs is a baleset óta semmilyen tünetem. 1 hete voltam EEG vizsgálaton (mert ekkora kaptam csak időpontot) és a leleten az áll, hogy a vizsgálat kimutatta az EPILEPSZIÁT.
Hogy lehet ez? Soha életemben nem voltak epilepsziás tüneteim, sem a baleset előtt sem utána. Az eeg pedig egyértelműen alátámasztja.
A neurológust aki kérte a vizsgálatot nyilván megkérdezem de 09.29-ig szabin van. Szerintetek lehetséges ez? Valaki esetleg járt hasonlóan?
Ez érdekes, meg a válaszok.
Szerintem hasonló cipőben járok veled.
“A magnéziumhiány és a súlyos stressz egyaránt befolyásolhatják az agy elektromos aktivitását, ami az EEG-vizsgálat során hasonló jeleket eredményezhet, mint az epilepszia. Az EEG olyan eszköz, amely az agy elektromos aktivitását rögzíti, és a változásokat a grafikonokban és hullámokban mutatja be. Bizonyos feltételek vagy tényezők hatására az EEG-vizsgálat során látható jelek hasonlóak lehetnek azokhoz, amelyeket epilepszia során figyelnek meg.
Itt van néhány példa arra, hogyan befolyásolhatja a magnéziumhiány és a stressz az EEG-eredményeket:
1. Magnéziumhiány: A magnézium fontos az idegrendszer működéséhez, és a súlyos hiánya neurológiai tüneteket okozhat, például izomrángást vagy görcsöket. Ezek az izommozgások az EEG-eredményeken láthatók lehetnek.
2. Stressz: A súlyos stressz vagy szorongás is hatással lehet az agy elektromos aktivitására. Ez a stresszreakciók részeként gyors agyi változásokat eredményezhet, amelyek hasonlóak lehetnek az epilepsziás aktivitáshoz.
Fontos megjegyezni, hogy az EEG önmagában nem alkalmas a diagnózis meghatározására. Az orvosok az EEG-eredményeket más klinikai adatokkal együtt értékelik, és figyelembe veszik a beteg teljes klinikai képét. Az epilepszia diagnózisát általában egy sor további vizsgálat, például neurológiai vizsgálatok és betegkórtörténet alapján állapítják meg.
Mindkét állapot esetében fontos az orvosi felügyelet és az orvosi kezelés, ha szükséges, hogy kezeljék a kiváltó tényezőket és a tüneteket.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!