Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet agydaganat miatti...

Ez lehet agydaganat miatti fejfájás ?

Figyelt kérdés

Már 9.hónapja jelentkezik nálam szinte napi szinten, van hogy többször is, jobb oldali fejfájás, ami szem mögött szúró fájdalommal, halántékban és tarkóban szaggató szúró fájdalommal jelentkezik, mozgásra intenzívebb és a fejem tetején, halántékban, tarkóban ki tudok tapintani olyan pontokat, amik fájdalmasak ha megnyomom és erősebb tőle a fejfájás, de van hogy pont a nyomkodásukkal enyhül a fejfájás. Pihenésre javul a fejfájás, de van hogy éjjel álmomból felkelt. Paralen, nurofen hatására elmúlik olyankor ujjászületek. Ha van idegzetem és türelmem kivárni, akkor 1-1.5 óra alatt magától is elmúlik, de naponta 2-3 is hirtelen jelentkezik. Ezen kívül derékfájással is küzdök. Elkezdtem masszasra járni kb 2 hetente a derékfájás miatt, a masször szerint kemények a csuklyásizmaim és a csigolyáim van hogy el vannak mozdulva, masszás végére állítolag rendben van a hátam.....de a fejfájás akkor is előjön. Neurológust is felkerestem 3 hónappal azután hogy elkezdődött ez a fejfájás, elküldött EEGre, MRIre, röngtenre, de olyan sokára kaptam időpontot mindenhova, hogy eredményeket még nem tudok. Szeptemberben fogok csak visszamenni neurologhoz aki kiértékeli az eredményeket de borzasztó hosszú idő ez a várakozás ezzel a fájdalommal, sokszor azt hiszem ördögök költöztek a fejembe. Manuálterapeutát is felkerestem, oda fogok 1 hónapot járni, hátha....de kételkedem benne hogy a hát és derékfájás okoz ilyen fejfájást. Én már a legrosszabbra gondolok, mi lehet ez, mitől lehet ? Volt valaki így ? Már napi szinten áprilistól 1-2 fájdalomcsillapítot szedek hogy túléljem a napot.

Köszi ha elolvastad és írsz


2023. júl. 29. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne gondolj a legrosszabbra, nekem kb ugyan ezek a tünetek voltak, ez egy makacsabb migrén is lehet. Nem kell azonnal temetni magad, várd meg a pontos diagnózist és ne panikoltasd magad.
2023. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akos2002 válasza:
Tudom régebbi kérdés de mik lettek az eredmények ? Javult a helyzet ?
jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Régebbi kérdés de még mindig szenvedek a problémával.

Az MRI eredmények jók lettek, a fejemben minden rendben, röngten mutatott kezdődő nyaki gerinc meszesedést. Orvos szerint a rossz testtartás, az ülőmunka okozza ezeket a fejfájásokat és ezen csak a torna segíthet. Jártam fizikoterápiára pár hónapot, javulást nem éreztem. Fél éve elkezdtem jógázni, heti 2x és érzem kicsit a javulást. Néha vannak olyan napok, amikor a görcsös fejfájás csak 1-2x jelentkezik, és az is csak enyhén, de vannak rosszabb napjaim amikor sokszor begörcsöl, de amióta járok jógára, már fele annyira sem erősek a fájdalmak. Az éjjelek a legrosszabbak, 1 éve már nem volt olyan éjjelem amit végigaludtam volna, hajnalban mindig felkelt és szenvedek a görcsös fejfájással fél-1 órát, próbálok nyújtógyakorlatokat csinálni, ez mar lelkileg borzasztóan megterhelő, de nem adom fel. Úgy látszik nálam tényleg a feszes izmok okozzák és csak én tudok ellene tenni.

jún. 13. 23:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!