Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőgyulladás csillapítása...

Tüdőgyulladás csillapítása egy napra?

Figyelt kérdés
sziasztok! 18 éves, amatőr színész vagyok egy színikörben. holnap 8-tól előadásunk lesz. tegnap elmentünk orvoshoz, mert éreztem, hogy valami nem stimmel velem, fájt a tüdőm és onnan köhögtem. azt mondta, hogy kezdetleges tüdőgyulladásom van. most főpróbán vagyok, de érzem, hogy nagyon fáradok és köhögök. lázam még nem volt, de szarul vagyok. mit tudnék csinálni, hogy legalább a vasárnapot még bírjam ki? iszok gyógyszereket, de még nem javult semmi.

2023. ápr. 22. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmit, és ha jót akarsz magadnak, akkor azonnal hazamész, és lemondod az előadást és szólsz a rendezőnek. Már ha nem akarsz kórházba kerülni holnapra.
2023. ápr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, és ne is próbálkozz. Tüdőgyulladással kórházban is vesztenek el betegeket. Egy előadás meg nem éri meg hogy még szarabbul legyél, pláne hogy csak amatőr társulat.
2023. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem biztos, hogy tüdőgyuszi amíg nincs röntgen. Maradj otthon, akár még valami fertőző is lehet, gondolj másokra is!
2023. ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy Te jobban vagy-e, de a többieket megfertőzheted.
2023. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
csak kezdetleges, még nem tüdőgyulladás
2023. ápr. 22. 13:43
 6/10 anonim ***** válasza:
kezdetleges tüdőgyulladás is tüdőgyulladás. ne legyél gyerek, csak mert akarod azt az előadást, legyen már pici felelősségérzeted magad és mások felé is.
2023. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a tüdőgyulladás azt mondta az orvos, hogy nem fertőző
2023. ápr. 22. 15:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Tehát ezek szerint HIV-pozitív vagy, legalábbis erre kell gondolnom (ez a legvalószínűbb magyarázat), hogy az orvos röntgen nélkül diagnosztizált, és azt is megállapította, hogy nem vagy fertőző.
2023. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A tüdőgyulladás nem fertőző. De a kórokozó ami kiváltotta lehet az. Tehát simán megbetegedhetnek mások miattad mert nem maradsz a seggeden. Az orvos meg nem tudhatja a kiváltó okot abból hogy rád nézett, ugyanis sok dolog okozhat tüdőgyulladást. Lehet vírusos, baktérium kiváltotta, sőt gomba is okozhatja. Többek között a legionella is, ami a nevét egy híres esetről kapta: 211 ember kapott egy nagygyűlésen Philadelphiában tüdőgyulladást, ez a baci okozta. A betegekből jó páran meghaltak, de á, nem fertőzhet a tüdőgyuszi...
2023. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Orvos hallgatózással is el tudja dönteni, plusz a tünetek alapján, hogy van-e tüdőgyulladás, nem csak a röntgen mutatja ki, nem beszélve arról, hogy az sem azonnal, csak pár nap múlva. Semmit nem tudsz tenni ellene egy nap alatt, gyógyszer vagy amit javasolt azt kell tenni, szedni, alkalmazni, stb., ezt ki kell pihenni.
2023. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!