Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitol zsibbad a jobb kezem?

Mitol zsibbad a jobb kezem?

Figyelt kérdés

Mar vagy 3 napja zsibbadast erzek a jobb kezemben. Nagyon enyhe nem zavar a napi teendoimbe , viszont aggodom hogy vajon mi lehet? Felek hogy sziv infarktusom lesz. Az interneten mindenhol azt irja.

24 eves vagyok


2023. ápr. 9. 18:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Javitas: Bal kezem
2023. ápr. 9. 19:02
 2/4 anonim ***** válasza:

A szívinfarktusnál vezető tünet a hirtelen fellépő, 20 percnél tovább tartó erőteljes, nyomó jellegű mellkasi fájdalom, mely karba, hátba, hasba is kisugározhat. Kísérő tünetek lehetnek a levertség, légszomj, halálfélelem, gyengeség, sápadtság, izzadás, hányinger.

A kéz zsibbadása inkább idegrendszeri vagy vérkeringéssel összefüggő tünet, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, lehet megerőltetés következménye is. Ha nem múlik, meg kell mutatni orvosnak.

2023. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem lefekvés után szokott zsibbadni, többnyire a kezem az után a lábaim, de én már 46 vagyok, te 24 és ott nem kellene még ilyenekre gondolni ott sztem vmi más lehet.

Akkor szokott infarktus lenni ha a szív környékén szorít, nekem pl szakaszokba volt, de az brutális fájdalmas, folyt a nyálam, csuklottam, nem találtam a helyem egy pózba se, és szakaszokba de pontosan szorított majd elengedett, ezt játszotta. 2 szem aszpirin 100-at vettem be, és úgy is soká múlt el órákig rajtam volt. Ja és nem kaptam levegőt csak kb 40-50%-ba, fájt a lélegzés is.

De ilyenkor el kellene menned az orvoshoz, ha nem javul.

Sokminden okozhat infarktust, gyógyszerek mint hormonok, láncdohányzás, stressz genetika stb.

2023. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetedben ez a legkevésbé valószínű.
2023. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!