Nagyon fájó füllel mit lehet tenni?
Figyelt kérdés
Anyámnak nagyom fáj a füle. Lehetséges hogy a betegség mehetett rá. Aludni is alig tud.2023. márc. 1. 21:38
2/6 anonim 



válasza:





El kell menni az orvoshoz, mert sajnos akár olyan komoly fertőzése is lehet amibe belehal. Extrém esetben akár az agyállományba is behatolhat a gyulladás, de nyilván az nem olyan fulfajas ami ma délután kezdődött..
Ha ma kezdődött neki akkor vegyen be valami erős fájdalomcsillapítót, holnap meg irány a fül -orr-gege
3/6 anonim 



válasza:





Ügyelet és ez 100% hogy aktil duo lesz, 3 napig minimum. Ez 1000es antibiotikum, utána lehet ráállni majd az 500as antibiotikumra (augmentin vagy furocef, stb.) Ez akut gyulladás lesz.
4/6 anonim 



válasza:





Tényleg menjen ügyeletre. Amúgy azt mondanám, hogy csepegtessen bele Otipaxot, de így inkább ne, hogy nem tudni, milyen állapotban van a dobhártyája.
5/6 anonim 



válasza:





Vannak olyan házi praktikák mint melegített sót a fülre tenni, de azt gondolom, hogy ha most az ügyeletre nem is rohansz, mert kibírod, az, hogy én legkésőbb holnap reggel - munkanap lesz, ugyanolyan munkanap, mint bármelyik másik - rohannék a kórházba, vagy minimum valami szakrendelésre az SZTK-ba, nos, az TUTIFIX, azaz HOLTZIHER.
6/6 anonim 



válasza:





Na, elmentél az ügyeletre? Vagy már kórházban, esetleg SZTK-ban vagy?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!