Nem múló mellkasi fájdalommal bemehetek a sürgősségire?
Azért érzed a szívdobogást mert félsz és a félelemmel generálod ki a pulzus növekedést. A hányinger, gyomor feszülés szintén lehet a félelem következménye.
Hipochondria. Konkrétan mi is a neve a gyógyszernek amit szedsz?
3
Valójában a sürgősségi tényleg nem erre való.
Sokan dühösek, hogy fél napig álltak/ültek a sürgősségin mire foglalkoztak velük, a sürgősségin pedig osztályozás van.
Több napja fájó mellkas/gyomor/ fej stb., fájdalommal nem a sürgősségire kell menni, hanem háziorvoshoz.
Sokan azért mennek sürgősségire, hogy megspórolják vagy a magánorvosi ellátás költségét, vagy szimplán az időt, mire szakorvoshoz jutnak. DE!
Érdemes tisztában lenni azzal, hogy a sürgősségin neked senki nem fogja megmondani, hogy mitől fáj a mellkasod. EKG-t csinálnak (ezt tud a háziorvos is), vérvétel, és ha nincs infarktusra utaló tüneted, akkor elbocsátanak. Tehát a sürgősségin 1 fontos dolog van, hogy nem vagy életveszélyben. Megmondják hogy menj el a háziorvoshoz, aztán majd ő ad neked beutalót kardiológiára, pulmonológiára, stb.
A gond az, hogy az emberek hetek óta tartó fájdalommal is elmennek sürgősségire (mert éppen nem volt idő háziorvoshoz menni),és te, akinek meg eltört a lába és rohadtul fáj, várakoznod kell órákat, azért, mert éppen azt vizsgálják hogy nincs-e akut infarktusa (ha hetek óta fáj neki, akkor BIZTOSAN nincs), akinek már 2 hete fáj a mellkasa. Érted a lényeget?
Mert a hirtelen jelentkező mellkasi fájdalom valóban életveszélyes lehet, a törött láb viszont nem az. De még egyszer: akinek már 2 hete fáj a mellkasa, annak BIZTOSAN nem infarktusa van.
Ha mindenki arra használná a sürgősségit amire valóban kitalálták, akkor nem lenne sor, és nem kellene mindenkinek órákat várakoznia mire foglalkoznak velük.
A Bisoprolol egy szelektív béta1 receptor blokkoló, amit kiválóan lehet alkalmazni szívritmus zavarok, angina pectoris, migrénes rohamok, magas vérnyomás ellen, különösen, hogy ha ezeket a rohamokat stressz okozza. Emiatt is ez a fiatalok gyógyszere leginkább.
Nyilván ki kell vizsgálni részletesen, hogy mi állhat a probléma hátterében de a stressz (ami nálad úgy látszik fennáll) simán okozhat mellkasi fájdalmat, hányingert, hasfájást.
Persze megértem, hogy félsz mert ezek a tünetek szívinfarctust is jelezhetnek de a szívinfarctust jelző angina pectoris rohamokban jelentkezik verejtékezéssel és nehéz légzéssel ami el is múlik. Nem szokott hosszan kitartani.
De ha attól megnyugszol akkor elmehetsz a legközelebbi ügyeletre is ahol csinálnak neked egy EKG-t. Legalábbis kellene, hogy csináljanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!