Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség lehet ez?...

Milyen betegség lehet ez? Tetőtől talpig fáj mindenem, 37,6 a lázam, tele az orrom, de nem fáj a torkom, néha köhögök csak. Ebből ki fogok gyógyulni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 1. 14:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Máskor nekem a torkom fáj, de lázas sose voltam. Mennyi idő lesz kb amíg jobb lesz?
2023. jan. 1. 14:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből senki nem tudja megmondani. Pihenj, igyál sokat és várj. Ha nagyon nem múlik, akkor menj orvoshoz, mert akkor lehet kell antibiotikum.
2023. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De bele is halhatok?
2023. jan. 1. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2023. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
33
2023. jan. 1. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen betegség lehet ez?"


Bármely felsőlégúti hurut, de ha mindened fáj, az általában az influenzára jellemző.


"Ebből ki fogok gyógyulni?"


Nagy valószínűséggel igen, ki fogsz gyógyulni. Kb. 1-1.5 hét alatt, DE azért, ha a köhögés súlyosbodik, vagy egyéb tünetek lépnek fel, azért orvoshoz nem ártana elmenni.


Addig is próbálj pihenni, nem túlerőltetni magad. Nagyobb mennyiségű C vitamin (3x500-1000 mg), bő folyadék bevitel (pl. mézes-citromos tea, vagy gyömbéres-kurkumás tea, ha úgysem fáj a torkod), az orrodra: orrcsepp, vagy orrspray (amelyiket jobban elviseled).


Ha elviseled (bírja a gyomrod), nyers fokhagymát is ehetsz, vékonyan szeletelve mondjuk vajas kenyérre. A fokhagymában van természetes antibiotikum. Mézben is. HA mézes-citromos teát iszol, ezeket ne a forró teába tedd, mert tönkre teszi a hatóanyagaikat. A kurkumát azért ajánlottam (akár teában is), mert jó gyulladás csökkentő. A gyömbér pedig fokozza a hatását.


Van kapszulában is:

[link]


Vagy bedobsz egy ilyet - elosztva hét napra - akkor javít az állapotodon.

[link]


Jobbulást!

2023. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogy halsz bele.:-) Valamilyen téli vírusos, hűléses, vagy influenzaszerű megbetegedés, 37,6 csak hőemelkedés. Most sokféle vírus kering, és nagyon sokan náthásak, köhögnek. Vegyél be Rubophen tablettát, az jó a hőemelkedésre és a fájdalmakra is. Igyál mézes citromos teát (hársfa, bodza, csipkebogyó), egyél hagymát, fokhagymát, ha dugul az orrod sós tengervizes orrsprayt vegyél. Mi is betegek voltunk a fiammal, de 1 hét alatt elmúlt.
2023. jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!