Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik lehetnek a cukorbetegség...

Mik lehetnek a cukorbetegség első tünetei?

Figyelt kérdés

2022. okt. 11. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
A mik lehetneket levágod, a többit bemásolod a googleba. Tuti kidobja a diabéteszes weboldalakat ahol reszletesen leirják.
2022. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A diabéteszes weboldalakon mindent is írnak. Én inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2022. okt. 11. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Szomjúság és heves vizelési inger. Nekem ezek voltak az első tünetek.
2022. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Együk barátomnak semmi tünete nem volt, csak a vicc kedvéért mérette meg a vércukrát egy rendezvényen. Rögtön mentőt akartak hívni hozzá, olyan súlyos volt az értéke.


Ha te csak gyanakszol, hogy gond lehet, akkor mindenképp menj el a háziorvoshoz, kérjen neked egy alapos kivizsgálást, terheléses cukor méréssel.

2022. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire

Hirtelen fogyás , izzadás , vizelési inger több, fázó végtagok, gyulladt íny ami nem gyógyul, fokozott fogvesztés, száraz dehidratált bőr, szédülés, fejfájás , látás zavar esetleg hályog kialakulása, vizesedés

2022. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első tünet az extrém mértékű éjszakai vizelés volt, minden este több alkalommal fel kellett kelnem hogy mosdóba menjek. Azt sem tudtam hogy hogy jön ki belőlem annyi víz, a napi bevitelem teljesen átlagos volt.

Nálam például teljesen kimaradt a fokozott vízigény és éhségérzet mint tünetek.

2022. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nagyfater ***** válasza:
Mindenkinél más. Két dolog együtt, vagy külön viszont mindenkinél jelentkezik: a gyakori szomjúság és/vagy a feltűnő fáradékonyság.
2022. okt. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szombat délutánra elfogy a hétfőnként vett 1 kg kristálycukor, pedig csak kávéba, teába teszel néhanapján egy kis cukrot... Vasárnaponként már cukor-elvonási tüneteid jelentkeznek...
2022. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyfokú szomjúság. Száraz bőr. Folytonos szájszárazság, hiába iszol. Vizelet és lehelet acetonos szagú. Fáradékonyság, teherbírás csökkenése.

Nálam ezek voltak.

2022. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Súlycsökkenés, hiába eszel rendesen, hatalmas szomjúság, akármennyit megihattam mindig csak szomjasabb voltam, napi 10-15x mosdóba szaladgálni, száraz száj, száraz bőr, acetonos szájíz, homályos látás egyik napról a másikra, és a legvégső tünet pedig az egész éjszakán át tartó hányás volt, ekkor már hatalmas probléma van, nem maradt lent semmi.
2022. okt. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!