Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyek azok a "diabetikus"...

Melyek azok a "diabetikus" nassok, termékek, amelyeket a cukorbetegek is bátran fogyaszthatnak?

Figyelt kérdés
Elvileg nem minden "diabetikus", "gluténmentes", vagy cukormentesnek titulált termék fogyasztható cukorbetegek által is. Melyek azok, amelyek biztonsággal fogyaszthatóak? Én pl. ráharaptam a Gullon termékeire, ezen belül is a mogyorókrémes kekszre, amit nagyon szeretek- igaz, óvatosan, és csak módjával fogyasztom. Tudtok még egyéb, hasonló termékeket javasolni?

2022. júl. 25. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Cukorbetegként mondjuk pont nem kéne bátran nassolni. Itt a probléma forrása...
2022. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Cukroskent sem lehet bátran diaberikus ételeket fogyasztani.
2022. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha már nassolni akarsz inkább a sósak felé menj. Az édesítőszerekkel csak mégjobban gallyra vágod magad.
2022. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Mert aztán a sós nagyon jót tesz a folyadékhaztartasnak 🤪
2022. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Hát egy cukirbetegnek pl semmi baja nem lesz attol ha sós tökmagot vagy mogyorót ragcsál.

Ha esetleg túl sok a só, az ember megszomjazik, és kipisili, ilyen csodásan működik a szervezet.

2022. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Ja csak elfelejted azt a picike problémát, H megfordulnak az arányok a vérben
2022. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
#6: na ezt fejtsd ki részletesebben légyszi :)
2022. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Biztosan én vagyok a hülye, amikor te vagy tajekozatlan. :) És a magyar ételek a magyar ízlés miatt még jobban meg vannak dobva sóval. ;) [link]

Csak azt felejted el, hogy itt nem egy egészséges anyagcserevel operáló ember tett ki kérdést, aki az általad leírt fiziológiai folyamatot mindenféle probléma nélkül abszolvalná 🥴

Nyilván nem érek hozzá és engem pontoztok le. :D végülis a papám a 85 évével és a cukorbetegségevel teljesen ostoba, hogy a sóval nagyon csínján bánik évtizedek óta... :D és elmondanám, neki ennyi idősen még csak diabeteszes lába sincs.

2022. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

#8: azért nincs diabetes lába, mert a cukorral (és más vércukor és inzulin termelést durván befolyásoló ételekkel) bánik csínyján.

A sóval a vesebetegennek kell nagyon figyelni. Persze lehet hogy nagypapád szívgyógyszert is szed, ami tönkretette már a veséjét, és ezért a sóval is vigyáznia kell.

2022. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

9: Akkor te nagyon nem vágod, hogy a cukorbetegség az érrendszeri, szemészeti és nefrologiai betegségek kez a kézben járnak.

De nem fogok veled vitatkozni, mert a kommented alapján lejott, hogy neked abszolút semmi ralatasod nincs erre a korkepre. A további, sehova nem vezető szocsatanak itt értelme nincs.

Egyébként... I típusú DM -nel nem tudom milyen inzulintermelesrol beszélsz, de oké :D

2022. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!