Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxom van 17 évesen....

Refluxom van 17 évesen. Nagyon megijedek ettől. Sokszor van hányingerem, légzési nehézségem, és hiába szedem a Quamatelt amit felírt a doktornő, egy idő után nem hat és szenvedek. Tényleg nem gyógyítható?

Figyelt kérdés
Minden félét olvastam a neten, azt is hogy elrákosodhat a nyelőcső. Enni is alig merek lefogytam 42 kilóra. Edzeni sem tudok mert idáig edzettem, de a doktornő azt mondta a súlyemelés fokozhatja a tüneteket. A doki szerint a sok stressz, sajnos nem volt idáig nyugodt életem. És így hogy ez most van nekem még inkább stresszelek. 17/L

2022. máj. 1. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Van a Quamatel után egy lépés felfelé, az a PPI. Ilyet kellene próbálnod 1-2 hónapig. Aztán gasztroenterológus. De tény, hogy stressz fokozza a savtermelést.
2022. máj. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Menj vissza a kezelőorvosodhoz, lehet ír fel másikat, de lehet ad beutalót gasztroenterológiára és ne stresszelj, mert az fokozza a tüneteidet.
2022. máj. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Enis refluxos vagyok sokat szenvedtem vele.. 3 szor voltam tükrözésen meg be is fektettek stb.. nem gyógyíthatatlan van rá műtét de azt csak akkor csinaljak meg ha már nagyon durva.


Ha jót akarsz magadnak nem szedsz gyógyszert rá főleg protonpumpa gátlót

És ne olvasgass róla a neten (még orvosi oldalakon se) mert javarészt f@szságot írnak/mondanak.


Én 1 évig szedtem a gyógyszert és csak rosszabb lett a nyelőcsőn fekélyek lettek meg minden bajom volt majdnem elis rákosodott már.. Végül leszartam az orvost és az ellenkezőjét csináltam annak amit mondott és megoldottam saját magam.. azóta semmi bajom.

2022. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor kicsi voltam, nekem is volt refluxom, de kinőttem szerencsére. Nem tudom, hogy később is lehetséges e, de nekem 2 évesen diagnosztizálták és 5 éves koromra rendben lettem


17/L

2022. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!