Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan akinek vérszegén...

Van itt olyan akinek vérszegénység/vészes vérszegénység miatt gyomorrákja lett? 33L

Figyelt kérdés

Sajnos a hetekben derült ki hogy vészes vérszegénységem van. Ezt B12 vitamin hiany okozza (ami kezelve van) felszívódási probléma miatt. A gyomrom sorvad, atrophiás gastritisem van és emiatt hiányzik az a faktor ami hasznosítani tudná a B12-t. És bár a B12 hiánya kezelve van, a gyomrom sorvadásával nem tudnak mit kezdeni mert autóimmun. Kb mindenhol azt olvasom hogy emiatt a gyomorrák kockázata 11%-al nagyobb eséllyel alakul ki és még számos másiké.

Van esetleg olyan köztünk akinek emiatt/ezek miatt alakult ki? Ha igen mennyi idővel azután hogy fel lett fedezve a vérszegénysés/athropias gastritis vagy mindkettő?

Milyen tünetekre kell odafigyelnem ami már intőjel lehet és azonnal orvoshoz kell mennem.

Jelenleg jól vagyok. Nincsenek fájdalmain, az emésztésem jó, labor jó!

33 éves nő vagyok. De teljesen kétségbe estem. Szeretnék majd babát. De ilyen tudattal- amit sok helyen lefestenek az ilyen betegsegeknel hogy ennek gyomorrák lesz a vége- hogy akarjak bármit is a jövőben? Akinek van tapasztalata ebben kérem írjon.

Nem akartam nyafogni szóval bocsi, csak elegge belaraztam. Sőt, enyhe kifejezés.



#vérszegénység #gastritis #gyomorrák #Athropias gastritis #B12hiany
2022. márc. 9. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

De hogy jön ehhez a gyomorrák? Összeolvastál mindenfélét, és kialakult egy jó kis hipochondria nálad....


Pszichológussal beszélj!

2022. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki utána néz mit von/vonhat maga után ez a két betegség akkor olvashatja hogy többszörösére emelkedik a gyomorrák kockázata.
2022. márc. 9. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom időszakos gastroscopiát javasolnak, így ha kialakul a gyomorrák, időben észreveszik. Mint pl. ahogy colonoscopiát javasolnak x évente azoknak, akiknek valami genetikai hajlama van a vastagbélrákra. Miért nem kérdezed meg róla az orvost?
2022. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.


"In patients with pernicious anemia, an upper endoscopy should be performed to identify prevalent lesions (carcinoid tumors and gastric cancer) at the time of diagnosis and to stage the severity of autoimmune metaplastic atrophic gastritis (AMAG). (See 'Biopsy mapping protocol' above and 'Histologic staging of severity' above.)


While the 2015 ASGE guidelines do not recommend routine endoscopic surveillance after an initial endoscopic evaluation, we suggest endoscopic follow-up every three to five years in patients with AMAG [45,65]. However, the effectiveness of endoscopy in improving outcomes for patients with pernicious anemia is unclear. Our recommendations are consistent with 2019 ESGE guidelines"


Ez az Uptodateről van, ami egy evidencia alapű orvosi gyűjtemény.

Nem tudom mennyire tudsz angolul, eszerint az ASGE (Amerikai Gasztroenterológiai Társaság) nem javasolja rutinszerűen, az UptoDate és az ESGE (Európai Gasztroenterológiai Társaság) pedig 3-5 évente javasolja.

2022. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös tökéletes leírta, annyival egészíteném ki, hogy amennyiben folsavhiányod is van azt is természetesen rendezni kell.
2022. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónsk köszönöm a hozzászólását!!
2022. márc. 9. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!