Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Neurológiai jellegű tünetek....

Neurológiai jellegű tünetek. Kihez tudnék fordulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teszek egy próbát itt, hátha volt/van valakinek hasonló problémája. Kb 3 éve kezdődtek a tüneteim. A legjellegzetesebb hogy időközönként az egyik oldalt, a halántékom tájékán pillanatnyi belenyilaló, villámszerű érzést érzek. Ez pár mp-ig tart, de van hogy egy időben többször is előfordul. Estefele, magasabb testhőre gyakrabban jelentkezik, illetve a menstruációs ciklus előtt és alatt. Emellett elég tompának érzem az egész fejemet, a látásomat is sokkal gyengébbnek érzem. Kicsit ilyen részeg jellegű látás, erőltetett. Mintha mozgatni is nehezebb lenne a szemeim. Homloktájéki fejfájásom is szokott lenni, illetve egy oldali szem “mögötti” fejfájás is. Néha elég bizonytalannak érzem a sétálást, mozgásokat. Több mint 3 hónapja szinte folyamatosan hőemelkedésem van. Illetve ha egy pontra huzamosabb ideig összpontosítok (írok, olvasok) akkor előfordult olyan hogy a szemem így, gyorsan mozgott pár mp-ig majd visszatért a normális fókuszált pontba.

Elmondhatatlanul csalódott vagyok, hogy ennyi idő alatt nem sikerült kideríteni mi okozhatja ezt, és többször érzem hogy gátol a mindennapjaimban.


Több betegségre is kezeltek már, mint migrén, neuropátiás fájdalom, krónikus fejfájás, gyulladások. Egy gyógyszert sem éreztem hogy javított volna a tüneteken. Készült kontraszt nélküli MRI felvétel is, ami a helyi radiológus és a magán neurológusom szerint is negatív.

A legtöbb orvost magán úton kerestem, mivel a kórház elküldött migrénnel.


Mivel semmilyen pontos kórképet nem kaptam így úgy érzem hogy már sosem fogok meggyógyulni teljesen. Az egyik orvos által felvetődött autoimmun betegség is amitől nagyon félek. Több oldalt, fórumot olvastam, de nem igazán találtam hasonló tünetekkel rendelkező sorstársat.

Biztos vagyok benne hogy a szorongás is rátesz a tünetekre.

Esetleg valakinek van tapasztalata ilyen tünetekkel kapcsolatban?

25/L



2022. febr. 18. 11:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!