Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki megtudja mondani miért...

Valaki megtudja mondani miért van ez?

Figyelt kérdés

Asztmás vagyok gyerekkorom óta. Ventolint használok. Asztmam mindig este lefekvéskor jön elő. Ilyenkor mindig befujom egy puff Ventolint.

Ha bármelyik este véletlenül nincs mellettem a Ventolint, addig nem tudok nyugodt lenni, nem tudok aludni amíg nem lesz ott. Elgondolkodtam van e olyan, hogy Ventolin függőség. Pulmonologusom mondta, h szokja le róla mert nem tesz jót. felirt egy másikat amit délután 6kor kell befujjak. estére ugysnugy elojon az asztma, és csak a Ventolin segít 1-2 másodpercen belul.

Miert van ez?



#asztma #Ventolin #pulmonologus
2022. febr. 8. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hozzaszoktal. A tudatalattid bepanikol ha nincs melletted. Fuggoseg amit nehezen tudsz majd megoldani.

Sok szamos dologgal letezik ilyen pl van aki az orr sprayre fugg ra oly szinten ha nincs semmi baja full egeszseges akkor is kepes egyik percrol a masikra bedugulni az orra hogy hasznalja az orr sprayt.

2022. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De aztan ha várok kicsit mint pl most is, és nem fujok be akkor elmulik, nem sípolok kkilegzeskor.

Ráadásul a legutóbbi asztma vizsgálat szerint ami augusztusban volt azt mondta Dr. no, hogy nem vagyok asztmás mert jók voltak az eredmények. Pár éve talán 6 is van már, csináltak egy asztma provokáciot ahol szépen elő jött. Így most akkor nem tudom hogy az vagyok e vagy sem..

2022. febr. 8. 23:19
 3/4 Neked csak Laci válasza:
Mindig a legutolsó vizsgálat eredménye számít, mert 6 év alatt változhatott is a helyzet. A dokinak igaza van abban, hogy nem lehet a ventolinnal élni. Ha nem tudod elhagyni, és a másik se jó, beszélj erről az orvossal.
2022. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát erre én itt de szerintem más se fog tudni választ adni mert nem vagyok orvos csak egy környezetvédelmi mérnök. Ha arról kérdezel hogy hogyan készül az állatoknal az oltóanyag a különböző vírusok ellen bármennyit eltudok róla mondani (ezzel dolgozok már 4 éve) de arra csak egy szakképzett orvos fogja tudni a választ.

Nálunk elég alacsony a kórházi színvonal.. 1x 2 helyen megvolt repedve a csont az alkaromba, megröngtenezték aztán annyit mondtak hogy kényes vagyok mert semmi baja nincs. Másnapra még jobban bedagadt és Bp-re kellett felvennem a kórházba aztán ott kiderült hogy 2 helyen megvan repedve a csont. Szóval sokat számít a kórház illetve az orvos is.

2022. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!