Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan viszonyulsz a vérnyomás...

Hogyan viszonyulsz a vérnyomáscsökkentőhöz?

Figyelt kérdés

Fura mert én elég fiatal vagyok, és szedek 2,5mg-ot mivel nekem ingadozott. De nagyon frusztrál, és sokat idegeskedek miatta. Mert zavar hogy fiatalon szednem kell. Habár még a szerencsés eset mert én magamnak mindig jót szoktam mérni, nem is értem mitől ingadozott akkoriban. Vagy lehet pont rosszkor mérem és magas csak nem tudom elkapni azt az időpontot, nem tudom.. minden esetre nekem zavaró hogy szerdni kell, főleg hogy sose magas. Talan egyszer mertem ilyen 135ot de azt is kávézás után..

Ti hogy álltok ehhez a dologhoz?

Csak bennem van ez a feszengő érzés? Kb mióta szedem kicsit hipochonder is lettem

20/f



2022. jan. 6. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2-3 évig szedtem, magas pulzus miatt.


Az elején ,még csak betaloc-ot írtak fel, aztán később már azon kaptam magam hogy már 3 különböző gyógyszert kell szednem..


Egyik reggel (kb 6 éve) kivágtam mindet a kukába, és többet nem is váltottam ki.


Érdekes hogy akkor 100 volt a nyugalmi pulzusom átlagban, most meg 80 körül, és a vérnyomásom is jónak mondható.

2022. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem is irtak fel 80as pulzusra pulzuscsokkentot ami vicc. Aztan mondta a kardiologus hogy ne szedjem, majd volt egy panikrohamom amikor magas volt a pulzusom de viszont a szivem makk egeszseges. Szedtem par honapig a pulzuscsokkentot majd abbahagytam. A pulzusom 70 korul van ugyhogy tokeletes
2022. jan. 6. 10:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 13 éves korom óta szedek kétféle vérnyomáscsökkentőt, Bisoblock és Co perineva a nevük.

Családon belüli halmozódás és különféle mentális betegségek által kivaltott folyamatos stressz miatt nagyon magas volt a vérnyomásom - és semmilyen tünetet nem okozott, csak egyszer mérték a suliban és így derült ki. Pedig sportoltam, azóta is sportolok is és nem vagyok túlsúlyos. Amióta szedem, beállt normális értékre (115-125 között szoktam mérni).

Én is szégyellem, hogy ilyen fiatal korom óta szedni kell, szégyellem bevallani orvosoknak is, ha kérdezik, milyen gyógyszert szedek, mert a magas vérnyomással mindenki az egészségtelen életmódot asszociálja.

Most 20 éves vagyok, már nem gyakran lelkizek rajta, csak a gyógyszer is a reggeli rutinom részévé vált, úgysem tudok ellene mit tenni. Próbáltam már, hogy 1-2 napig nem veszek be, hat akkor borzasztóan fájt a fejem és a pulzusom is magas volt. Csak azt remélem, többféle gyógyszert nem kell szednem

2022. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!