Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor vehetem fel leghamarabb...

Mikor vehetem fel leghamarabb a második oltást?

Figyelt kérdés

Holnapra lenne időpontom, hogy felvegyem a második dózist is az oltásból (pfizer) viszont a múlt héten karanténban voltam, mivel elkaptam a vírust. Teszteltek is, pozitív lett a teszt.


Na most elég egyértelmű, hogy holnap nem tudom felvenni az oltást így, szóval az a kérdésem lenne, hogy a fertőzöttség után leghamarabb mikor kaphatom meg?

Esetleg aki járt már hasonlóan ő hogy oldotta meg végül?


Azt még hozzá kell tennem, hogy jövőhéten el kell hagynom az országot különböző okok miatt és a második adagot már egy másik országban kapnám meg. Ez lehetséges így egyáltalán?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. dec. 10. 01:41
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ráérsz hónapok múlva így
2021. dec. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Szóval oltás után lettél covidos?

Ennyi haszna van.

2021. dec. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Tedd fel magadnak a kérdést h megéri még oltakozni?
2021. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

#2 #3 Még mindig itt tartunk? Miért kell ennyire primitívnek lenni? Addig nem nyugszotok meg míg baj nem lesz ugye? Szívetek joga.. legalább ne terjesztenétek fennhangon..

Oltattam.. voltam beteg előtte is utána is... nem tudom ti voltatok-e de amilyen könnyelműen kezelitek gondolom nem. Az, hogy vezetésnél bekötöd magad még nem jelenti, hogy nem szenvedhetsz balesetet... csak kisebb eséllyel d*glessz meg benne.

Kedves kérdező! Szerintem várj vele, azt mondják hetek után fel lehet venni de szerintem érdemes várni mert ha friss az élmény eléggé földhöz csap (tapasztalat). Én is várom a harmadikat mert igen voltam 2 után is beteg. Teljesen más volt mint az oltások előtt. Kapásból 5 embert fel tudok sorolni csak a közvetlen környezetemből aki viszont nem oltatott és már nem is kell neki. De gondolom megérte. Szép temetésük volt.

2021. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azoknak, akik szerint nem éri meg oltakozni : nem voltam rosszul. 2 napig fájt egy kicsit a fejem, de ezen kívül semmi más bajom nem volt. Azért lettem én is tesztelve, mert a közvetlen környezetemben valaki covidos volt, ha nem lett volna, nekem ilyen tünetek miatt eszembe se jutott volna tesztet csinálni. Szóval igenis megéri felvenni a vakcinát.


Az #1 és a #4 válaszolónak pedig köszönöm szépen a hasznos választ.

2021. dec. 10. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha el tudod érni a háziorvosod, érdeklődj nála. Biztos van valami protokoll erre az esetre.
2021. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Külföldön nem hiszem, hogy beolthatod magad. En külföldön elek, de egy külföldi az nem ebben az orszagban van betegbiztositva, es az oltasokat logikus modon az adott orszag betegbiztositoja fizeti, ill. gondolom a betegbiztosito a corona eseteben az allamtol visszakapja ezt a penzt. Ha te a sajat zsebedböl fizeted az oltast, akkor valoszinü lehetseges. Kerdezz ra az adott orszag magyar követsegenel.
2021. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!