Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez okozhatja a nem állandó...

Ez okozhatja a nem állandó ritmuszavart? Többi lent

Figyelt kérdés

Kedden teljesen elhagytam (14 nap alatt ) egy antidepresszánst (rexetin) amit sok sok éve szedek. Pénteken többször mértem vérnyomást és 2×ritmuszavart jelzett , ebből egyszer én is éreztem a pulzusom nem szabályos ütemét mint a pitvar fib leírásában , voltam sürgősségin ekg negatív , és ma ugyanez volt , ma is negatív , de azt mondta a drnő lehet hogy a gyógyszerelhagyástól van , tegnap megint elkezdtem szedni.

Vélemények , tapasztalatok? Köszönöm.

És nagyon rossz elvonási tünetei voltak , de 98%-ban már tegnap elmúlt , vajon ha ettől van , a ritmuszavar az is elmúlik előbb utóbb? Vagy rosszabb lesz. Valamint a pulzusom is magasabb lett átlagban 5 bpm az elhagyás után , de az még ugyanolyan.



2021. okt. 31. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fokozatosan kellett volna elhagyni
2021. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Basszzuuus, 14 nap alatt hagytad el? Hát ez nagyon nem jó ötlet volt. Az ilyet nagyon szépen lassan kell leszedni a szervezetről. Van, akinek 3 hónapig is eltart, es akkor is van enyhe elvonási tünete.

Jó ötlet hogy szeded újra, nem tudom mekkora adagban, írj ha gondolod, segítek.

2021. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10%

Írásodból ezt tudtam kivenni:

Sok sok éve szedett antidepresszáns (rexetin) szedését 2 hét alatt teljesen elhagytad, keddre (10. 26.-ra).

Pénteken (10.29.-én) ritmuszavart észleltél. Sürgősségin ekg negatív. Ma (10.31.-én) is ekg negatív. Dr.nő azt mondta az ekg negatív a gyógyszerelhagyástól van. Erre te megint elkezdted szedni az antidepresszánst.


Kérdezem én, minek? Orvos javasolta hogy szedjed?

Aztán másik kérdésem hogy mit jelent az hogy: „ekg negatív”? Van T-hullám negatív, S hullám negatív, P hullám negatív. Meg ki tudja még mi.

További kérdésem; mivel mérted a vérnyomásodat? Az elszorítós mérővel? Többszöri mérés után nem csoda hogy kétszer ritmus zavart észleltél, ha folyamatosan szorítgatod magadat.. Aztán a modern digitális csodák mintha annyira megbízhatóak lennének.. elég rosszul ránézned a digitális csodára és félelmében ellentétes töltöttségűvé vállnak benne az ionok, így szintén itt a kétszeri téves mérés.


„pitvar fib”, Pitvarfibrilláció: Ha valakinél kétszer vagy több alkalommal jelentkezett a ritmuszavar, azt visszatérő pitvarfibrillációnak nevezik, ami az alábbiak szerint csoportosítható:

- 1.szakszavas böfögés: általában 24 órán belül, de legkésőbb 7 napon belül kezelés nélkül is megszűnik.

- 2.szakszavas böfögés: 7 napnál tovább tart, és beavatkozással (elektromos sokk segítségével, vagy gyógyszer alkalmazásával) megszüntethető. [kérdés hogy ez a te állapotodon javít, vagy csak örülnek a diplomás orvosok, hogy meggyógyítottak egy műszer adatot].

- 3.szakszavas böfögés: a ritmuszavar sosem szűnik meg, általában semmilyen terápiára nem reagál, leginkább az idősebb embereknél fordul elő.


..és mind végig ritmuszavarról beszélnek.. 7 napos ritmus zavar??!! 7 napig és tovább bírja a szív, a keringés ezt a "zavart"? Hogyan?

Hát úgy hogy ez nem egy zavar. Természetes működés. Csak vannak páran, de lehet hogy az emberiség fele, akiknek ellentétes a pozitív-negatív töltöttsége van az adott oldalon. Ezért vagy te "ekg negatív", ezért a nőkre mondják általában hogy depressziósak, mert a férfi és a nő eltérő hullámhosszon van. Ezért vonzzák egymást általában, nem pedig taszítják. Az idősek pedig elértek egy fejlődési szakaszt, ahol a nemiség, a töltöttségi állapot már nem számít, lényegtelen. De ezek a diplomások, ahelyett hogy valódi tudományt közölnének, inkább megbélyegzik az idős embert hogy menthetetlen ritmuszavaros.


A vérnyomásmérés technikai kivitelezése-nél ezt írják:

Figyelem: a csuklón mérők az ott futó más kaliberű erek, valamint a műszerek pontatlansága miatt nem javasoltak!

Ha bővebben érdekel keress rá.

Szintén itt írják; Vérnyomásmérés hibalehetőségei:

Erről szintén bővebben olvashatsz, ha rákeresel, kiemelném:

Ha a pityegő hangot szabálytalannak halljuk és nagyon alacsony 40-50 körüli pulzusszámot észlelünk, ez nem feltétlenül a valódi pulzust jelzi, hanem azt, hogy a műszer beleméri hamis módon a ritmuszavaros, hosszabb szakaszokat is, ilyenkor érdemes a mérést megismételni.


Értjük mit írnak? Nem feltétlenül a valódi pulzust jelzi, hanem azt, hogy a műszer beleméri hamis módon a ritmuszavaros szakaszokat is! Dehát mi a fene folyik itt? Mit írkálnak? Beleméri a ritmuszavaros szakaszokat is? Szóval ez egy természetes dolog?

Dehát vannak ritmuszavaros szakaszok, és ez egy természetes folyamat része!


Írod hogy tegnap (10.30.-a Szombat-on) az antidepresszánst megint elkezdted szedni, ugyan akkor azt is írod hogy tegnap (10.30.-a Szombat-on) nagyon rossz elvonási tünetei (gondolom tüneteid) voltak , de 98%-ban már tegnap (10.30.-a Szombat-on) elmúlt.


Az antidepresszáns ismételt szedése után múlt el az elvonási tünet?

Vagy az antidepresszáns ismételt szedése előtt múlt el az elvonási tünet?

Innentől kezdve a további kérdéseid értelmezhetetlenek, az értelmezhetetlen előzmények miatt:

„vajon ha ettől van , a ritmuszavar az is elmúlik előbb utóbb? Vagy rosszabb lesz. Valamint a pulzusom is magasabb lett átlagban 5 bpm az elhagyás után , de az még ugyanolyan.”


Kérjük, vagy legalább is én kérem, hogy fogalmazd újra mi is a problémád, mik a kérdéseid.


A 2-es gyógyszermaffiózó hozzászólására aztán nagyon nagy szükséged van, hogy ezzel kezdi mondani valóját: „Basszzuuus”. Tipikus orvos-gyógyszerész megnyilvánulása: a félelem keltés. Azt azért még hozzá teszi hogy: „Jó ötlet hogy szeded újra”, még olyan kedves is, hogy segít neked, sőt még az adagot is meg akarja adni. Az igen.

2021. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy, nem privátban írom, de így lehet más jobban tud segíteni.

Igen, ha az elvonási tünetek után kezdted ismét szedni, akkor ez nem csoda hogy elmúlt. Továbbá ahogyan a pitvarfibrilláció egyik csoportjánál is írják: a ritmuszavar elektromos sokk segítségével, vagy gyógyszer alkalmazásával szüntethető meg. De ezt az orvos is gondolom el tudta mondani, én meg nem vagyok orvos. Jobbulást! Minden jót! Én ennyit tudtam.

2021. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!