Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Növekvő éhgyomri cukor ?

Növekvő éhgyomri cukor ?

Figyelt kérdés
Arról szeretnék kérdezni, hogy voltam laborban, és úgy gondoltam össze vettem az előző labor eredményekkel , és a cukor résznél azt vettem észre , hogy szinte minden labornál mintha magasabb lenne :/… volt egy amin 4.4 , utána 4.6, majd idén volt három ott 5.0 , 5.12 és most 5.25… kicsit megvagyok ijedve, hogy mitől lehet , hogy folyamatosan emelkedik… olvastam valahol, hogy 4.7 feletti ehgyomri cukor már bajt jelezhet… lehet hogy 1-es típusú cukorbeteg leszek? :0 itthon szoktam mostanában meregetni , általában 5.3-5.5 az ehgyomri itthoni mérővel, 1 órával kaja után 7.0-7.3 körül szokott lenni, két órával kaja után vissza áll .

2021. aug. 13. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy cukorbetegseg. Teljesen normális az ehgyomri 6 alatt. És az 1 órás 7 is jó. Én nem aggódnék emiatt.
2021. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy jelez bajt 6 alatt teljesen normális,de nekem van olyan laborom ahol 6,9 a felső határ amíg elfogadják.

Nekem is van hogy 4,8 de van hogy 5,6 az éhgyomri.


Gyermekem 1-es típusú cukorbeteg neki 15 volt az éhgyomri a tiednek köze nincs hozzá.

2021. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !!


Ihh :( jobbulást neki :( .


Csak attól félek, hogy kezdődő , azért növekszik… kicsit lehet bebeszélem magamnak 😅😅😅

2021. aug. 13. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszönjük.

Nem kezdődik semmi ne aggódj,ha 2x egymás után mérsz 10 fölöttit akkor kezdj aggódni,de addig is lennének tünetek mint pl erős és gyakori szomjúság,indokolatlan fogyás stb.


A te értékeid tökéletesek az pedig hogy egyszer ennyi, egyszer annyi az nem számít,véletlen hogy pont emelkedik.

Amíg a referencia értéken belül vagy mindegy mennyi és milyen sorrendben.

2021. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszel nagyon kevés szénhidrátot? Nálam az okozta a magasabb éhgyomri értéket. De ez nem kóros, így alkalmazkodik a szervezet, normális jelenség, csak a neve ijesztő, fiziológiás inzulinrezisztenciának hívják. Az, hogy fiziológiás, azt jelenti, hogy a szervezet normális működéséhez tartozik, egészséges embernél is van. Én ha több szénhidrátot ettem, másnapra lement 5 alá, édességmaratonos napok után egész alacsony lett.
2021. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Bár ellentmondásos kicsit, de mond valamit #5-ös. Nálam mindig rendben volt a cukor éhgyomorra, nekem ilyen 5,6 szokott lenni kb., de sok édességet ettem mindig, és mindenki állandóan azzal jött, hogy cukorbeteg leszek így meg úgy, hagyjam abba, meg Úristen meg minden....Mondom oké, visszaveszek, vagy egy éve eszek édességet, érdekes módon az éhgyomri cukor már 3x volt egymás után 6,05 meg 6,1, most meg emiatt van Úristen... Semmit nem jelent 6-ig, minden rendben van. Ha az éhgyomri lenne kb. 8, akkor kellene aggódni. Evés után 1 órával a 7 az teljesen jó, utána meg ha csökken vissza, akkor pláne, szóval semmi jele itt cukorbetegségnek. A cukor értéke amúgyis változik vérben, nagyon sok mindennel összefügghet, pl. idegességben, izgulásban is simán felmehet 6 fölé.
2021. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !!! :)
2021. aug. 13. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!