Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszajöhet a furunkulus?

Visszajöhet a furunkulus?

Figyelt kérdés

Február végén észrevettem egy furunkulust a jobb combtövemnél. Még nem mentünk akkor sebészetre, mert azt hittük, hogy majd elmúlik magától. De nem így lett. Egyre jobban csak fejlődött, de nem fakadt ki. Nem fájt, de úgy gondoltuk hogy ez már nem mehet így tovább, ezért elmentünk a sebészetre, ahol felvágták és kitiszították a sebet. Utána bekötözték és hazamentünk. 2 nappal később megint mentünk kötözésre, és a nővér amikor levette a kötést, akkor még csodálkozott is, hogy milyen szépen gyógyul. Aztán megint bekötötte, de utána már nem kellett visszamenni többször. Rajtam volt a kötés 3 napig, aztán levettük, és mintha ott se lett volna, olyan szép volt a seb helye. De ma megint észrevettük, hogy megint növekedni kezdett valami ugyanott, ahol már volt furunkulus (amit fentebb leítam), és nagyon megijedtünk. Azt a valamit csak kíváncsiságból egy picit megnyomtam, és láttam, hogy jön belőle a genny. Szerintem visszajött a furunkulus.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogyha egyszer már kitisztították a sebészeten, akkor mégegyszer, vagy akár többször is visszajöhet a furunkulus? Leginkább azok írjanak, akik tudják hogy mi az a furunkulus. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)


16/L.



2021. ápr. 3. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A szőrös állatoknál (és ilyen az ember is) a szőrtüszőkhöz csatlakozik egy faggyút termelő mirigy is, ami mintegy olajozza a szőrt (hogy ne törjön). Bizonyos testrészeken és területeken a szőr nem növekszik, de a faggyúmirigy működik és "olajozza" a bőrt, hogy az ne száradjon ki. A bőr felszínére nyíló faggyúmirigybe azonban a bőrről különböző baktériumok juthatnak be, amelyek a faggyút bontják le, de a baktériumokat felismerik a vérben keringő fehérvérsejtek és a kapilláris erek falán átjutva megpróbálják azokat bekebelezni. Közben ők is elpusztulnak és a belőlük felszaporodó gyulladási faktorok hatására még jobban áteresztővé válik a kapilláris erek fala, hogy még több fehérvérsejt léphessen ki elpusztítani a baktériumokat. Eközben a kitágult kapilláris erek miatt megnő a bőr hőmérséklete az adott helyen és a kitáguló kapilláris erek miatt vöröses színűvé is válik. Az elpusztult fehérvérsejtekből és egyéb törmelékből lesz a genny. Ha nem sikerül tökéletesen (mind egy szálig) elpusztítani a baktériumokat, akkor azok újra szaporodásnak indulhatnak. A bőrről pedig mindig kerülhetnek be olyan baktériumok, amelyek kedvelik a faggyút (staphylococcus, propioni baktáériumok stb.). Vagyis adott területen kiújulhat a furunkulus, nem biztos, hogy az eredeti szőrtüsző faggyúmirigyében, lehet, hogy mellette.
2021. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nagyon sokat segítettél. ;)

Még várok egy pár választ. :)

2021. ápr. 3. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én idestova 10 éve küzdök vele... Mindig ugyanazon az oldalon jön ki, a bal combtő és nagyajak között. Ha nagyon durva, megmutatom orvosnak és kapok rá antibiotikumot, ha nem (mint a héten pont) akkor teszek rá fekete kenőcsöt ami kifakasztja, kinyomkodom és antibiotikumos kenőccsel kenem. Nekem még nem vágták ki soha. Először azt mondták, ne borotváljam, de ha nem szőrtelenítek, mint pl. terhesség alatt egy ideig, akkor is kijött :/ Sajnos van, aki hajlamos rá. Egy ideig kb. 1-2 évig ki se jött, de most megint újrakezdte. :(

26/N

2021. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3. Nagyon sajnálom. :(

Köszi hogy válaszoltál. :) jobbulást. ;)

2021. ápr. 9. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!