Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 5 év után újra jelentkezett...

5 év után újra jelentkezett nálam az epilepszia. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Már gyógyszert sem szedtem, dokihoz se járok.

Mostanában nagyon stresszes vagyok, munka, magánélet. Először azt vettem észre, hogy nagyon fejfájós lettem, és volt olyan, hogy pár másodperc kimaradt, nem tudtam, mi történt. Reméltem, hogy nem epilepszia.

Múlt heten vasárnap bebizonyosodott, hogy az. Remegett a kezem is. Nem mentem dolgozni se, igy jobb lett a.héten. tudtam, hogy ma megint az lesz, holnap meló és már most stresszelek. De már tegnap elkezdődött :( nem olyan durva rohamok, csak a kezem remeg, meg pár pillanat amnéziám van. Ma reggel is volt :(((

Ezentúl így fognak telni a hétvégék? Vasárnap a hétfőtől félek, szombaton meg a vasárnapi rosszulléttől?

A régi dokimat felkerestem. Hónap végére kaptam időpontot :(

Addig mit csináljak, hogy túléljem? :(


2021. márc. 7. 09:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%
Ismert epilepsziabeteg, hacsak nincs status epilepticusban van (= nem szűnik meg a roham/folyamatosan ismétlődik) és nem érte fejtrauma, nem sürgősségire való. A kezelőorvosoddal kell felvenni a kapcsolatot.
2021. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#11


Szerintem meg egyelőre menjen magánorvoshoz, mert ha a háziorvosa/üzemorvosa rájön, hogy ismét beteg. akkor b@szhatja a munkahelyét. Egyelőre legyen megélhetése, aztán a járvány után lehet gondolkodni, hogy milyen munkakört lenne majd érdemes a kérdezőnek betöltenie.

2021. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Ne búsulj kedves Kérdező, tudom nem nagy vígasz, de ha elfog a sírás, gondolj valami pozitív dologra az életedből, amiért hálás vagy, ami boldogsággal tölt el, vagy akiért/amiért van értelme az életnek. Ezek talán megnyugtatnak picit, tereld el a gondolataidat.

Átérzem a szomorúságodat, csak az tudja ezt, aki maga is ezzel küzd nap mint nap.

S ha lesz megint gyógyszered, kicsit megnyugszol majd ;) Addig is kitartás, bátor vagy!!!!!! És nem is biztos, hogy végleg visszajönnek a rohamok, korábban is elmúltak...

2021. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
De kedves vagy, köszönöm. Olyan jól estek ezek a mondatok ☺️
2021. márc. 8. 22:11
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nem lehet, hogy a gyogyszerek szedeset nem lett volna szabad abbahagyni? Hiszen ez egy adott elvaltozas, nem lehet kigyogyulni teljesen.
2021. márc. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!