Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan vérnyomáscsökkentő,...

Van olyan vérnyomáscsökkentő, ami (eseti) amit néha venne be az ember mikor felmegy a vérnyomása, stressz hatására?

Figyelt kérdés
Nem nap mint nap, hanem csak ha szükséges, azért mondom így, mert nem akarok minden nap gyógyszert szedni! Létezik ilyen, vagy rossz kérdés?

2021. jan. 25. 03:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen van, ezt a háziorvos írja fel. De ha minden nap vagy minden másnap felmegy akkor érdemes valami rendszeres gyógyszert felíratni.
2021. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
8.Az a Nitromint. Szívinfarktus esetén adjàk. Nem ugyanaz. A mai világban sajnos van ilyen, hogy feszült, stresszes az ember. Testmozgàst, autogén tréninget javasolnék én. De biztosan hülye vagyok.
2021. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Senki nem hülye, csak rész információk vannak, de valamilyen szinten mindenkinek igaza van. Valóban van olyan vérnyomás csökkentő gyógyszer, ami akkor használható, ha hirtelen felmegy, de az nem a nitromint ( habár valóban van kevés vérnyomás csökkentő hatása is, de nem az az elsődleges ). De nem úgy, ahogy a kérdező gondolja. Olyan betegnek írják fel, akinek más gyógyszerek mellett is néha rapszódikus a vérnyomása. A 12-nek is igaza van, mert a legjobb, ha magát a stresszt kezeljük, nem annak hatását. A stressz okozta magas vérnyomásra szedett gyógyszer olyan, mintha az autón nyomnánk a gázt és a féket is egyszerre és ha valamelyik hibajelentő lámpa felgyullad, azt leregasztjuk. Ettől függetlenül felírják, a "betegek" milliói pedig beszedik. Meg kell találni azt a módszert, életvezetést amivel magát a stresszt tudjuk csökkenteni ill. kiküszöbölni.
2021. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hipertoniás krízisre hajlamosaknál általában nifedipin hatóanyagtartalmú vérnyomáscsökkentőt szoktak felírni, ami egy erős értágító hatású gyógyszer. Viszonylag hamar beáll a hatása és a gyógyszercsoport többi tagjához képest viszonylag hamar meg is szűnik.

Abban az esetben, ha stressz okozza a vérnyomáskiugrást minden esetben a stressz okát kell vizsgálni. Ha alkalmi akkor kicsi a valószínűsége, hogy hosszútávon problémát okozzon, ha krónikus stressz áll fenn akkor nagyobb valószínűséggel lesznek hosszabb távú szövődmények.

2021. febr. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%
Rilmenidin, moxonidin. Szimpatikus idegi aktivitásra felugró vérnyomást gátolják, de nem szedálnak, mint a nyugtatók.
2021. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!