Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terbinafin + Alkohol, mennyire...

Terbinafin + Alkohol, mennyire rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szóval a helyzet az az lenne, hogy november elsejétől a bőrgyógyászom körömgomba miatt 250mg terbinafin hatóanyagú gyógyszert irt fel nekem. Azóta természetesen semmiféle alkohol tartalmú italt nem ittam. De mivel hogy közelegnek az ünnepek illetve a szilveszter szeretném tőletek megkérdezni, hogy mennyire rossz ötlet a kettőt kombinálni? Az interneten utánaolvastam egyik helyen azt irták hogy 1-2 pohár bor/sör semmi gondot nem okoz, máshol pedig hogy akár életreszóló következményei is lehetnek. Megkérdeztem a bőrgyógyászom, hogy ő mit gondol erről az ő válasza azvolt, hogy ha szeretnék alkoholt fogyasztani akkor hagyjak ki előtte minimum 2 napot illetve az alkhohol fogyasztás után is 2 napot. A gyógyszerhez mellékelt betegtájékoztatón alkoholról nincs emlites, azaz alkhohollal semmiféle reakcióba nem lép a gyógyszer csak mivel a májat terheli már maga a gyógyszer illetve az alkohol is ezért lehet(ne) rossz vége. A májamra szedek mellette Máriatövis kivonatot ami elvileg segit a májnak a leterhelt időszakban. Előre is köszi mindenkinek illetve kellemes ünnepeket kivánok!

2020. dec. 19. 20:14
 1/5 SinvilasMeldrosa ***** válasza:
A fungicid tabletták májtoxikusak,és ezzen a máriatövis készítmény sem sokat segít. Az alkoholt is a máj bontja le, tehát minek terhelnéd feleslegesen? Ezt azért írom mert 300 ml sörben 12 g tiszta alkohol található, így ha egy kb. 60 kg-os férfi hörpint egy pohár sört, a májának két órába telik az alkohol lebontása. Nem ajánlatos túllépni a maximálisan ajánlott mennyiségeket, ugyanis akkor a májnak nem kell több mint tíz órát dolgoznia. Ennyi az ok, elég nyomós. Azt halkan megemlíteném, hogy Terbinafin mellett - piálás nélkül is- illik májenzim szintet vizsgálni.
2020. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod! Igen, énis igy vagyok ezzel ezért is már lassan 2 hónapja nem ittam egyáltalán alkoholos italokat. Csak mivel az ünnepekkor úgyis a családban fogják "kinalni" az egy két pohár bor/söröket, szintúgy szilveszerkor is, gondoltam, hogy megkérdezem, hátha valaki már szedett ilyen gyógyszert. Mivel ezt a gyógyszert nem 1-2 hónapig hanem van hogy fél évig is szedni kell ezért gondolom elég nagy megterhelés éri a májat. Másik dolog amit még szerettem volna megkérdezni, és nem látom értelmét új kérdést nyitni, kell olyantól tartanom pl. hogy mivel van ez a Covid-os időszak és tényleg nemszeretném elkapni se semmi de ha pl. olyanra lenne szükségem hogy lázcsillapito/fájdalomcsillapito azt mennyire lehet kombinálni? Gondolom az még rosszabb mint az alkohol, olyankor jobb teljesen kihagyni vagy szünetelteni a terbinafint? Egyébként mellette nem szedek semmiféle gyógyszert és 24 éves vagyok (ha ez számit valamit)
2020. dec. 19. 21:28
 3/5 SinvilasMeldrosa ***** válasza:

Az alkohol mellőzhető, betegség esetén a fájdalom- és lázcsillapító szedése fontosabb. Ha tartod a használati utasításban meghatározott maximális napi adagot akkor nem lesz baj. Három nap lázas állapot, vagy magas láz, esetleg súlyosabb tünetek jelentkezés miatt már úgy is fel kell keresned egy orvost.

Természetesen jó, hogy nem kell más gyógyszereket szedned, tehát jó fizikális állapotú, egészséges fiatalember vagy.

2020. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a segitseged! Akkor karacsonykor biztosan kihagyom az alkoholos italok fogyasztasat szilveszterkor pedig maximum 1 pohar pezsgot megiszok. Utanna pedig par honap szunet meg biztosan elottem van az alkohol nelkul de nem is baj igazabol. Meg annyit nem ertek, hogy a betegtajekoztatoban miert nem hivjak fel a figyelmet a fokozott maj igenybevetelrol illetve, hogy ilyenkor erdemes elkerulni az alkoholos italokat. Egy atlagos ember ha nem keres utana vagy pedig nem kerdez ra az orvosanal (orvos nem hivta fel a figyelmem erre a gyogyszeres kezeles elott) es rendszeresen fogyaszt alkoholt kisebb/nagyobb mennyisegben a gyogyszer mellett, akkor sajnos eleg rossz vege lehet ennek. Picit felelotlensegnek erzem a gyarto reszerol de kitudja, hogy ez hogyan mukodik naluk. Mindenesetre koszi megegyszer az ertelmes valaszt!:)
2020. dec. 19. 22:48
 5/5 SinvilasMeldrosa ***** válasza:
Nem ijesztgetni akartalak csak figyelmeztetni. Egy pohár piába se halnál bele, viszont az egészséged megőrzését most kell elkezdened.
2020. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!