Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid 19 tény van vírus, tény...

Covid 19 tény van vírus, tény sokan meghalnak, tény elhunytak többségének, komoly alapbetegsége voltak. Emberiség történetében, covid 19 vagy a pestis volt halálosabb?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 12:22
A kérdező szavazást indított:
Pestis én sokkal többen haltak meg.
Coviban haltak meg többen
Nem tudok dönteni, mert nem vagyok járvány szakértő
Nincs vírus, s pestis sem volt
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Most tenyleg olyan nehez lenne beirni a googleba,vagy csak trollkodsz?A pestisnek kozel 100%os volt a halalozasi rataja ha elkapod,szerinted a korona van ilyen szinten?
2020. nov. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Azért az ugye mindenkinek megvan, hogy a Covid-19 járványnak még nincs vége?
2020. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

A pestis nem ment át tünet nélkül a fertőzöttek 80 %-án ,sőt .

A covid a közelében sincs egy pestisjárványnak,szerencsére.

2020. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2, azért az ugye megvan, hogy a mai napig felbukkan itt-ott egy pestises beteg? A covid 19 ellen már készül is a vakcina. Hány éve is van covid 19? Hány halálos áldozattal eddig? Ezeket a statisztikákat hasonlítsd össze a pestisével.
2020. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A pestisben Európa lakosságának több mint fele meghalt. A COVID nem tudjuk, mikor és hogyan fog megállni, de a halálozási arány nem lesz több 1%-nál a teljes lakosságot nézve. Tippem szerint 0,1 és 1% között van/lesz. Ami persze így sem elhanyagolható, kis számnak tűnik az az 1% (a 0,1 meg pláne), de ha belegondolunk, az minden századik embert jelentené. Az egy háromezres faluban 30 ember. Magyarországon majdnem százezer. A világot tekintve meg 70 millió. Ha "csak" 0,1% halálozik el, az Magyarországon 10 ezer halotta jelent, világszinten meg 7 milliót. Egy 50 ezres kisvárosban 50 embert. Magyarországon jelenleg tartunk 4-5 ezer halottnál, ami 0,05%. Ha feltételezzük, hogy a leszálló ágban is ugyanannyi halott lesz, mitna felszállóban (ez általában így szokott lenni), akkor ha ebben a pillanatban hirtelen múlni kezdene a járvány, akkor lenne 0,1%. De valószínűleg még távol van a leszálló ág, és a karácsonyi időszak, a szilveszter, no meg majd a hamarosan érkező influenzajárvány alaposan megdobja a számokat.

Ha pedig semmi nem gátolná a vírus terjedését, és túltelítődne az egészségügy, akkor akár azt az 1%-os arányt is jócskán túlléphetné az áldozatok száma.

Egyébként nem bonyolult kiszámolni. A COVID halálozási rátája 2-10% között van (még nem tudunk pontos számokat mondani), az tizedestörtben kifejezve 0,01-0,1; ezt megszorzod a feltételezett fertőzöttségi rátával (hogy a lakosság hány százaléka fertőződik meg), illetve a lakosságszámmal. Én a legvalószínűbb 10%-os fertőzöttségi rátával számolok, de ha a járvány sokáig itt marad, vagy a sok figyelmeztetés ellenére mindenki tojik az elővigyázatossági intézkedésekre, akkor akár 50%-ra, vagy afölé is felmehet ez az érték. Ez esetben pedigszinte midnen családban lesz majd egy, vagy több áldozat.

Nem, ez nem egy pestis, de még csak nem is a "spanyol nátha". De ha nem vigyázunk, így is sok fájdalmat tud okozni.

2020. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Csak azt se felejtsük el, hogy mikor a pestis kirobbant, akkor az orvostudomány kb olyan szinten volt, hogy akármibe belehalhattál. Ráadásul abban a korban alapból gyengébb volt az emberek immunrendszere, nem volt ezerféle vitamin készítmény, nem volt lehetőségük nagyon az egészségükre odafigyelni, higiénia fogalma szinte ismeretlen volt.


Ha ma robbana ki a pestis járvány, közel nem lenne olyan halálos mint akkor a jelentős szellemi fejlődés miatt. Ezeket a szempontokat figyelembe véve pedig nem volt annyival veszélyesebb a pestis a koronavírusnál, mintahogy sokan leírják.

2020. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
A pestist baktérium okozza, arra van antibiotikum. Szóval a halálozási aránya nagyon alacsony lenne, ha ma okozna járványt.
2020. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es,nagyon optimista vagy, ha azt gondolod, hogy egy kis antibiotikum hipphopp megoldaná a pestist. Yersinia pestis rendkívül gyorsan és hatékonyan szaporodik. A nyirokcsomók egy ideig kiszűrik a kórokozót, de csak ideiglenesen képesek visszatartani. Ha ezen a védelmi vonalon is átjut a baktérium, tüdőgyulladást, tüdővizenyőt, meningitist okoz. Ebben a fázisban a halálozási arány már a 100%-hoz közelít, valamint már cseppfertőzéssel, vagyis köhögés útján is fertőz.

A bubópestis sztreptomicin és tetraciklin antibiotikumokkal általában gyógyítható, de a tüdőpestis és szeptikus fertőzés esetén a kezelés gyakran hatástalan.

2020. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!