Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt itt valakinek 60 év...

Volt itt valakinek 60 év feletti rokona,ismerőse,bárkije covidos tüdőgyulladással kórházban?

Figyelt kérdés
Sajnos drága édesanyám múlt hét csütörtökön egy ájulást követően bekerült a kórházba,65 éves,vannak alapbetegségei,asztma,szívelégtelenség,szed jónéhány gyógyszert...mint utólag kiderült akkor már egy hete rosszul érezte magát,de mint már megesett most is titkolta előttem,hogy ne aggódjak,pedig milliószor megmondtam neki hogy ilyet ne csináljon..Egy héten 3-4-szer megyek hozzá,de pont most munka miatt nem tudtam csak csütörtökön délután elmenni hozzá megnézni,láttam rajta hogy itt nincs rendbe valami,szédelgett,mondta hogy rossz a gyomra,hányingere van és fázik,odaértem után 40-50 perccel összeesett a mosogató előtt,szerencsére elkaptam így nem sérült meg,kb fél percig volt nyitott szemmel eszméletlen..és én ott térdeltem a drága anyám magatehetetlen testével a karjaimban,soha életemben nem féltem még ennyire,nem voltam így megijedve,kétségbe esve..Kihívtam a mentőket,megvizsgálták,vérnyomás,cukor stb,nagyjából minden rendben volt csak a szaturáció azaz a véroxigén szint volt 71%,pedig ez 92% alatt már orvosi beavatkozást igényel,emiatt is ájult el állítólag.A mentősorvos mondta 90% hogy tüdőgyulladása van,nem is akármilyen.Csináltak egy covid gyorstesztet,negatív lett.Csináltak egy másikat,amit elküldtek a laborba,azóta kiderült hogy covid pozitív,és a tüdőgyulladását is ez a rohadék vírus okozta.Nála van a telefonja,de pénteken tudtam vele utoljára beszélni,rajta van az oxigénmaszk,és egyébként is nagyon gyenge,már akkor alig értettem hogyy mit mond.Tegnap hosszú órákon keresztül próbáltam hívni a kórházat nagynehezen elértem az osztály ahová került,beszéltem az orvossal aki kezeli,kezelni fogja,azt mondta nagyon gyenge,de valamicskét javult az állapota,hétfőn megkezdik az antivirális kezelést..többet nem tudott mondani,és rohant mert rettenetes állapot van a kórházban,mindenfelé betegek vannak...Akinek van,volt covidos tüdőgyulladással valakije kórházban,írja meg legyenszíves hogy milyen esélyekkel indult a felépülés útján,vagy felépült-e,jobban van-e,mennyi idő elteltével kezdett javulni.Bármilyen ezzel kapcsolatos információt örömmel fogadok..Már nem tudtam hová írjak,hol,kitől kérdezzem meg,péntek óta nem aludtam,csak vergődök és nem tudok csak édesanyámra gondolni..Köszönöm ha válaszol valaki.
2020. nov. 15. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt jobbulást kívánok!

Egy rokonom ismerőse járt így. Ahogy hallottam kb. 2 hét múlva kezdett számottevően jobban lenni, de egy hónapba is beletelt, mire kb. a régi önmaga lett. Szóval elhúzódó betegségre számíts, de próbálj optimista lenni! Remélem, ha idővel is, de minden jól alakul!

2020. nov. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ő még csak kicsit több mint 3 napja van bent,2 hét hosszú idő,remélem édesanyám is jobban lesz addigra,ha komolyan vette és nem halogatta volna,lehet el sem jutottunk volna idáig hogy kórházba kerüljön,de ha már így alakult legalább annak örülök hogy ott vigyáznak rá és lépni tudnak ha valami baj történne..Köszönöm hogy válaszoltál és a bíztató szavakat,minden pillanatban bizakodok hogy elindul a felépülés útján,teljen akármennyi időbe,csak kapjam vissza.
2020. nov. 15. 19:09
 3/3 Luciferrrr válasza:

Jobbulàst neki!

Egyébként a nem halogatàsról, nekem az a véleményem, hogy a hàzi orvosok telefonos rendelése épp olyan halogatàs.Meg nem vizsgàlnak, csak próbàlnak tàvgyógyîtani.Szóval, ha anyukàd előbb szólt volna sem biztos, hogy előrébb lenne.De persze, jogos amit mondasz, nem vitatom.

2020. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!