Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha gyógyíthatatlan beteg...

Ha gyógyíthatatlan beteg valaki akkor kérheti az eutanáziát?

Figyelt kérdés

Hatalmas félelmem ez. Konkrétan rettegek attól, hogy velem is lesz ilyen, hogy valamiért kórházba kerülök és mondják, hogy akkor ez van.


Legutóbb 2 éve voltam dokinál mert kivették a perforált vakbelem, így is előtte nap hazamentem mert nem akartam kórházba lenni, gondoltam megoldom. Persze nem ( voltak terveim, de nem kaptam altatót ) így be kellett mennem, kiszedték és 5 napig ott rohadtam, sírtam sokat mert utálom ha törődnek velem, hozzák a kaját, a gyógyszert meg ami ilyenkor van. Kacsázni is akartak, de kibírtam 4 órát és még 5 percet, hogy 2 métert elcsoszogjak a klotyóig majd csak 2 percig pisiltam, akkor jön be egy Jehova én biztos meghallgatom annyira jó volt. :D


Nade, ha mondjuk hasnyálmirigy rákom lenne nem tudnék mit csinálni, ugye? Tehát ha nem fogadom el a kezelést nem kapok morfiumot , ha meg elfogadom akkor kemóznak, ami alatt más segít alapvető fiziológiai tevékenységekben.


Tehát két szék közé esek. Nem lehet azt mondani akkor amikor mondják a hírt, hogy mi a helyzet, hogy akkor kapjak valami szurit és nyugodtan szenvedés nélkül elmúlok, igaz?


Ha nem, miért nem?


Persze, Magyarországról beszélek..



2020. aug. 6. 01:04
 1/3 bbenjoe ***** válasza:
100%

Valóban nem. Európában csak a Benelux államokban legális az aktív eutanázia - amikor is méreg beadásával segítenek a betegnek az öngyilkosságban. A többi országban a jogrend ezt közönséges gyilkosságnak tekinti, ezért tiltja.


Ha úgy alakul, akkor marad a "passzív eutanázia" , amikor is a beteg visszautasítja a kezeléseket, amelyek csak meghosszabbítanák a szenvedését. Gondolom ilyenkor fájdalomcsillapítókat adnak.


Mindazonáltal remélem hogy Ön soha nem lesz rákos.

2020. aug. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem, azért mert tiltja a törvény. Passzív eutanáziára van jogod, ez annyi, hogy elutasítod a kezelést, (rosszul tudod) de morfiumot fogsz kapni, ha az állapotod indokolja!

Amit pedig megtehetsz az az öngyilkosság.

2020. aug. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm párja csinálta ezt, vonat elé ment mert rákos beteg volt, aztán a mozdonyvezető meg azóta otthon szorong mert fél utcára menni mert megrázta az eset.


Olyan butaság ez így.. Volt egy film, arról szólt, hogy 17 évesen lebénúlt egy srác aztán 50 éves koráig írogatott a kormányoknak, hogy engedjék meghalni , nem bírtam végignézni, na ez az igazi kínzás.


Elsősegély tanfolyamon egyszer mondták, hogy ha ég a kocsi és benn van az ember akkor nem kell törődni a helyes fogással, törhet a nyak az élet a fontos, élet az ha valaki csak fekszik és saját maga alá csinál?


No, mindegy ez ilyen " nem tudok aludni és valami böki a csőröm " dolog. Benelux államok normális országok követendö.

2020. aug. 6. 02:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!