Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyszerre vannak tüneteim...

Egyszerre vannak tüneteim pajzsmirigy alul- és túlműködésre, járt már így valaki?

Figyelt kérdés

Nemrég elküldött a háziorvos magas pulzus miatt az endokrinológiára, azt mondta ha nem találnak semmit, akkor irány a kardiológia, de a többi tünet miatt inkább a pajzsmirigyre tippel. Kaptam is időpontot, csak a koronavírus közbeszólt, viszont a tünetekre rákeresve kicsit össze vagyok zavarodva, ha már várnom kell akkor gondoltam felteszem itt ezt a kérdést, hátha voltak/vannak valakinek hasonló problémái.

A magas pulzus, ami miatt a pajzsmirigyre gyanakodott túlműködésre utal internetes oldalak szerint, más tünetek is passzolnak, gyakori hasmenés, fokozott izzadás, vagy hogy mindegy mennyit eszek nem hízok (bár szerencsére nem fogyok, amúgy is elég vékony vagyok).

Viszont a többi tünet inkább az alulműködésre utal, télen-nyáron hidegek a végtagjaim, nagyon fázós vagyok, rosszul tűröm a hideget, folyton álmos és fáradt vagyok, és az utóbbi időben ingerlékenyebb is lettem.

Tudom, hogy biztosat csak a vizsgálatok fognak tudni mondani, de voltak valakinek hasonló tünetei? Mert ha valóban az egyik a problémám, akkor nem tudom miért vannak mindkettőre tüneteim, a magas pulzussal együtt meleg/nedves bőr "járna", nekem meg állandóan hideg és szárazabb a bőröm, talán ez a legnagyobb ellentmondás.

Vagy létezik, hogy egyszerre jelentkezik mindkét betegség valakinél? (Pl.az egyik lebeny alulműködik, a másik meg túl)

Persze az se biztos hogy a pajzsmirigyemmel van gond, de sok mindent megmagyarázna ha mégis így lenne.



2020. márc. 24. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyenek a laborértékeid? TSH-fT3-fT4...???
2020. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem alulműködésem van annak pár tünetével, gyógyszerrel normálisak az értékeim. Olyanról hallottam ismerőstől, hogy túlműködése volt, arra kapott gyógyszert, és az egész átcsapott alulműködésbe.
2020. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még nincsenek laborértékeim, a vírushelyzet miatt halasztanak minden nem sürgős vizsgálatot, szóval várhatok vele pár hónapot.
2020. márc. 24. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs neked semmi bajod, csak nem eszel rendesen, és nem mozogsz eleget.
2020. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A mozgással nincs semmi gondom, szerintem elég aktív életet élek, különösen tavaly óta.

Enni pedig tényleg nem ettem rendesen, de nagyjából egy hónapja külön odafigyelek az étkezési szokásaimra, és a tünetek ugyanúgy jelen vannak.

2020. ápr. 12. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi lett veled kérdező?

Ugyanez a bajom..

holnap kérek is időpontot endokrinológushoz , mert ez már nem normális.

Elkezdtem a héten szedni szeléniumot, illetve halolajat igazából csak azért mert egy éve nem jön össze a baba, és a magas pulzusom miatt sokszor mondták már, hogy nézessem meg a pajzsmirigyemet.

Na most az idei laborom szerint TSH: 3.7 szóval inkább az alulműködés felé megy, viszont nem értem hiszen minden tünet a túlmöködésre utal nálam.

Annyi , hogy néha én is fázós vagyok.

Viszont a héten most már annyira brutál szívdobogásérzetem van és olyan szinte fáradékony vagyok, hogy muszáj megnézetni...

a nyugalmi pulzusom 87 körül van...

érzem folyton , hogy ver a szívem..a meleget egyáltalán nem bírom, olyankor úgy érzem, hogy a szívem kiugrik a helyéről...

érzem, hogy ez már nem normális...

remélem nem rontottam el, hogy eddig vártam az endokrinológussal...:S

2020. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még nem voltam vizsgálaton, de azóta a tünetek egy része rendeződött, a gyakori hasmenést, és hideg végtagokat már nem tapsztalom, ahogy a szapora pulzust sem. A fáradtságot meg hiperaktivitás váltotta fel, amit lehet csak a jó idő okoz.:D

Szerintem mindenképp nézesd meg, ártani nem ártasz vele, de az utóbbi időben jelentkező fáradékonyságot akár a frontok is okozhatták, elég őrült időjárásunk volt a hetekben.

2020. jún. 15. 17:50
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondtam én, hogy semmi bajod.
2020. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!