Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rossz EKG eredmény?

Rossz EKG eredmény?

Figyelt kérdés

Ez az EKG a sürgőssegin készült 2-3 hete mikor tüdőgyulladásom volt és nagyon aggódok a QT intervallum értéke miatt.Hozzátenném,hogy 39.4 fokos lázam volt 130-140-es pulzussal a tüdőgyulladás miatt.


Az elemzés:


Sinus-ritmus,Sinus tachycardia képe, 133/min, keskeny QRS, bal tengelyállás;ST izoelektromos;T poz;QtC 539 ms.


RR 20/min BP 134/78 HR 149/min


Nagyon ijesztő a QTc érték és senki se szólt semmit, csak most vettem észre mikor végignéztem a zárójelentést.


Lehet, hogy a magas érték oka a tudőgyulladás volt?


Nemsokára megyek orvoshoz de azért aki tud valami reálisat mondani, kerem tegye meg.


Nem tudok családon beluli emelkedett QT intervallumról és nem hiszem, hogy szedtem volna olyan gyógyszereket, amik ezt előhozzák.


2019. dec. 25. 05:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell vele egyelőre foglalkozni, majd ha meggyógyultál TELJESEN a tüdőgyulladásból, akkor kell egy kontroll EKG. Egyébként ezt általában maga az EKG gép számolja, én legalábbis nem nagyon szoktam számolgatni, és elég rendesen mellé tud lőni az értéknek.
2019. dec. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez így rendben van. Akkor aggódj a széles QRS-ed van...
2019. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!