Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Izmok olajozotabbá?

Baltaarcúu kérdése:

Izmok olajozotabbá?

Figyelt kérdés

Elég merev,gyulladásra hajlamos izületeim vannak.Isiász,lumbágó rendszeresen kínoz,az Algoflex segít egy darabig,aztán újból sz.p.k.Reggelente mint egy farönk,olyan merev vagyok.

Jógázok többször 1 héten,szedek c-vitamint(kb 500 mg),jutavites magnéziumot.Mit egyek,szedjek hogy olajozotabbá váljak?



2018. szept. 30. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem javulsz én kivizsgáltatnám magam mert lehet parkinzon kor is látsd Én.
2018. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az étrendedből teljesen ki kéne zárni a káliumot és származékait. Ezeket tartósítószerként, ízfokozóként stb. adagoljuk az ételeinkbe. Én már boltban vásárolt kenyeret sem eszem! Kerülök mindent ami gyári. Nem csak a kész termékeket, de még az alapanyagnak valókat is. Csak nyers húst veszek, magam készítem az ételeimet!
2018. okt. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még írjatok....
2018. dec. 2. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:

"1 héten,szedek c-vitamint(kb 500 mg),jutavites magnéziumot."


Ez a c vita adag kevés. 2000mg kéne naponta, ez kb az alja.


Jóga önmagában nem elég. Most ha le kéne fordítani, ez körülbelül olyan nézet, mint aki nem csinál semmit, csak kondizik, de se nem nyújt, se nem fut.... Az vajon nem egy egydimenziós dolog, attól mert trendi? :D

Akkor a jóga, azaz a nyújtás +hozzátársítva a spirituális ló$zar csinálása, csak attól, mert x ezer éve csinálják, miért ne lenne ugyanez a fajta gondolkozás?


Kell emellé értelmes súlyzós edzés, ami karban tartja az izmaid (nem az ész nélküli konditeremben rángatózás, amitől bekötsz, mint a beton hanem valami FUNKCIONÁLIS, ami olyan mozgásmintákat tanít, amit nap mint nap használsz, pl trx, kettlebell). Nem kell túltolni, megszakadni, inkább úgy felfogni, mint egy játék gyakorlását, ahol szeretnéd magad jól érezni, szeretnél egy kis kihívást, de nem szeretnél megszakadni vagy átélni egy teljes kimerülést. Az ilyen reumás izületeknek és izmoknak nem tesz jót, hogyha túlságosan be vannak feszülve az edzés által, mert ez még inkább megnehezíti a vérkeringést az adott területen.

Fontos, hogy izzadj, ez méregtelenít. Heti kb 3x1 óra


Emellett a szív és érrendszer egészség érdekében heti 2-3x 30perc közepes intenzitású kardió, ez is annak érdekében, hogy a véred "felpezsdüljön" és takarítsa ki a felhalmozódott salakanyagot / enzimeket, amik a gyulladást okozzák


Fontos a folyadékbevitel.



Fontos, az étrend, vannak ételek, amik nehezebbé teszik a mozgást, pont amit a magyar kétpofára zabál: krumpli, liszt, cukor (és még 1000 más).

2019. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az étrendedből teljesen ki kéne zárni a káliumot és származékait. Ezeket tartósítószerként, ízfokozóként stb. adagoljuk az ételeinkbe. "

A kálium egy fontos vegyület.

Nem fogod tudni kizárni, mégha akarnád se, max lecsökkenteni.

Káliumnak van egy csomó formája. Pontosan melyikre gondolsz amúgy?

2019. jún. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!