Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Porckongsérv. Fél év után...

Porckongsérv. Fél év után mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Fél éve diagnosztizáltak kiszakadt sérvvel. Idegsebész protokol szerint javasolta a műtétet, de csekély idegi érintettség miatt maradtam a konzervatív terápiánál. Ezek után gyógytorna, úszás lassan fél éve. A lábamban még mindig érzem picit az ideget, terhelésre rosszul reagál. Akinek hasonló tapasztalata van mondja el, hogy mennyi idő alatt jött helyre, és mennyire várható még javulás.

2018. jún. 6. 21:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Hogy nekem milyen állapotú (kiszakadt vagy sem), azt bizony nem tudom, csak azt, hogy már több, mint 50 éve van. Hol jobb, hol rosszabb. Az ágyban egy teniszlabdával alszom, amikor fáj a derekam, akkor oda teszem a gerincem mellé aztán belealszom. A hajolgatással járó vagy merev tartás mellett végzett tevékenység (egy helyben állás, statikus terhelés, akár csak egy múzeumi szemlélődés) egy idő után előhozza a derékfájást. A kifejezett "drótkötél" többnyire csak akkor jelentkezik, amikor valamilyen enyhe vírusfertőzést sikerül benyalnom, mert akkor ugye a szervezetben landoló herpeszvírusok felélénkülnek és enyhe ideggyulladást okoznak az ülőideg kilépési pontjánál. Erősebb fájásnál használ a fájdalomcsillapító. Lehet, hogy jó lenne a gerincnyújtó pad (denevérpad), csak az olyan magas, hogy azt nem tudom a lakásban elhelyezni (egyszer kipróbáltam, de akkor éppen nem fájt a derekam). Orvosok persze ellenzik a padot, mert csökkentené a fizető kliensek számát.
2018. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!