Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mennyire igaz az, hogy az...

Mennyire igaz az, hogy az orvosok maguk részére többnyire visszautasítják a kemoterápiát?

Figyelt kérdés
Míg a betegeknek természetesen alap rákkezelésként kivétel nélkül javasolják. Vagy csak amolyan szóbeszéd ez?
2017. nov. 16. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Kérdésedre nem tudok ugyan válaszolni, de az orvosi technológiát láthatóan nem ismered. Az orvos nem a saját feje után javasol bármit, hanem írott szakmai előírások, irányelvek,utasítások, javaslatok vannak, amelyeket szigorúan be kell tartani (protokol), ellenkező esetben az orvos szakmailag felelősségre vonható és büntetőperben elmarasztalható. Saját testével kapcsolatban persze van választási lehetősége, mint bárki másnak.
2017. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Elképzelhető , az orvos nem buta , a kemo meg a sugár az esetek max 10 %-ában sikeres . Ez sovány esély . A hétköznapi betegre sem lehet erőltetni semmit , elfogadja és akkor övé felelősség . Elutasítja keres más megoldást életmódot változtat tréningekre jár és megváltoztatja az étrendjét .
2017. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
És életmódváltoztatással meggyógyul a rákból? Na ne röhögtess! Akkor mért halnak meg milliók rákban, ha ez ilyen egyszerű? Ezt a 10%-ot meg honnan vetted? Hasadra ütsz, írsz egy számot minden szakmai hivatkozás nélkül?
2017. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Azt nem tudom, mennyire igaz, de aki egy kicsit is utánajárt a dolognak és van esze, az szerintem visszautasítja, akár orvos, akár nem.
2017. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

ma 18:11


Pontosan így tapasztaltam én is, csak lehet rosszul fogalmaztam. Az orvosokat köti a protokoll, tudom, nem is mondhat mást, mint amit "kell". És éppen ehhez képest hallani azt, hogy ők maguk számára ettől eltérnek, ami eléggé érdekes.

2017. nov. 16. 18:35
 6/14 A kérdező kommentje:

Valamint azt is hallottam, hogy az olyanokat mint pl. a nagy dózisú vénás C vitamin, meg hasonló "eretnekségek" időről időre beadogatják maguknak sőt a nővérek is!


Csak arra lennék kíváncsi akiknek esetleg van ismerősük alá tudja e így legalább névtelenül támasztani az ilyesmiket.

2017. nov. 16. 18:37
 7/14 anonim ***** válasza:

Emlőrákkal kapcsolatban tudok nyilatkozni.

Nem azt tapasztalom, amit mondasz.

Emlőrákban megbetegedett kolléganőim felvették a kemoterápiát, köszönik, jól vannak.

Szigorú szakmai szempontok alapján egy onkoteam dönt a terápia szükségességéről a páciens és a tumor összes paraméterének ismeretében.

Lehet, hogy más tumoroknál más a helyzet.

2017. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os, azért, mert aki haldoklik, az az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodik irracionálisan. Abban az állapotban ő már nem orvos, hanem haldokló beteg.
2017. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Olyan nőkről beszélek, akik kb diónyi csomóval jelentkeztek vizsgálatra, uhval lehetett hónalji nyirokcsomó áttétet látni.

A citológiával igazolt nyirokcsomó áttét és a tumor patológiai jellemzői miatt kaptak kemót. Nem haldokoltak, saját lábon jöttek be.

A haldoklónak nem adnak kemót, nem bírná el a szervezete.

2017. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A hatosnak mondta a nagy dózisú C-vitaminra, nem neked.
2017. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!