Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mikortól érdemes pánikrohammal...

Mikortól érdemes pánikrohammal pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés
Akinek volt már része ilyen kezelésben,mert hasonló problémákkal küzd, leírná a tapasztalatait? Pl.: Mennyire hatásos egy ilyen kezelés? (kissé szkeptikus vagyok)

2017. szept. 29. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Onnantól, hogy meg akarsz szabadulni a pániktól. Én gyógyszeres terápiával szüntettem meg, de az itteni kommentelők nagy része orvosellenes és ömleszti majd ide a "mindent, csak gyógyszert ne" kommenteket, így túl sok mindent nincs kedvem írni...
2017. szept. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Semmikortól nem érdemes, mert a pszichomókus nem tudja ezt meggyógyítani. Csak te tudod meggyógyítani magadat. Sokan le fognak szavazni, de nem érdekel, akkor is elmondom. A picomókus évekig járat magához 10-15 000/ 40 percért, mert neki ez az érdeke, nem az, hogy meggyógyulj. Közhelyekkel dobálózik egy rakás pénzért cserébe." Hmm, ez ilyen. Korunk betegsége. Sokan küszködnek vele." Lófszt. Én el tudom mondani neked ingyen, szeretetből, hogy hogyan kell legyőzni a pánikrohamokat. Legalábbis, hogy én hogyan jöttem ki belőle.
2017. szept. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Én nem mondom, hogy az orvosok és a gyógyszerek az ördög műve, azt viszont tapasztalatból, hogy nélkülük jobban jársz.

Anyám már 40 éve szed minden vackot és semmi hatása rá - már a gyógyszerfüggőségen kívül. 40 éve szenved a pánikrohamoktól, pedig két marékkal tömi magába a xanaxot, meg mellette mindig valami új csodát. Én magamtól leküzdöttem őket, pedig örökletesen sajnos egyéb gond is jutott fejben.

A legelső lépés, ahogy előttem szóltak, hogy tudatosítod magadban, hogy márpedig te erősebb vagy ennél.

A következő, hogy nem tojsz be roham alatt, hanem tisztában maradsz vele, hogy semmi komoly bajod nincsen, nem fogsz megfulladni, nem fogsz belehalni - rajtam a vége felé már senki nem vette észre a páromon kívül, ha épp rohamom volt, ő is csak annyiból, hogy olyankor mindig kitágultak a pupilláim.

Ezután jön a lényegi rész: elvonod a figyelmed. Neten rengeteg jó gyakorlati tanácsot találni, főleg angolul. Mindenkinek más segíthet, pl: enyhébb esetekben rágózás, nyugtató légzéstechnikák (ebben megoszlanak a vélemények, anyám pszichiátere szerint az segít ha gyorsan szuszogsz, külföldi dokik szerint ha elnyújtva veszed a levegőt, lenyugszik a szívverésed és jobban leszel. Szerintem próbálgatni kell, nekem az utóbbi jobban feküdt). Próbáld meg minél több érzékszerved lekötni, piszkálj valamit, figyelj meg valamit, hallgatózz, vegyél fel egy stabil pózt, "gyökerezz" a földbe. Számolj valamit, a térköveket, a foltokat a járdán, a kutyagumit, amit szeretnél :D

Persze, ha szédülsz és bezáródik körülötted a világ akkor nehezebb kivitelezni, de kis gyakorlattal menni fog. Én az a fajta vagyok, aki se lát se hall olyankor, nem fog fel semmit maga körül. Nekem sokat segített ha leültem egy pillanatra a padra és csak figyeltem a forgalmat és a légzésem.

Nem könnyű meló ez, nekem úgy 3 évembe telt és így is néha megszédülök a tömegben, de hamar el tudom már múlasztani szerencsére. Mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy neki mi válik be.

Emellett tessék futni, sporolni, jógázni, amit sikerül, hogy kicsit csökkentsd a stresszt a hétköznapokban.

Ez lenne a te részed a történetben. Pszichológust érdemes lehet felkeresni, mert ez a betegség valamitől kialakult, könnyebb dolgod lesz, ha megtaláljátok és feloldjátok az okát. Pszichiáter és a gyógyszer segíthet, de csak akkor, ha megfogadod a fenti tanácsot. Nagyon fontos, hogy tegyél ellene, mert magától nem fog elmúlni! A gyógyszer is csak ideig-óráig jó, ha nem kapod össze magad, akkor anyám sorsára fogsz jutni :(

2017. szept. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Akkor nektek nem volt még halálfélmeletek, mert akinek olyan pánikrohama van, hogy megőrül, vagy meghal, az azonnal akar valami segítséget, és sajnos ez a gyógyszer. Egyébként a pszichológus ingyenes, mivel a problémával először is a házi orvos beutal egy pszichiáterhez, aki továbbutal a pszichológushoz. Így ez ingyenes, tb alapon. Én 1,5 évig jártam pszichológushoz, és segített. Megtanított légzéstechnikákra, önnyugtató tréningekre, amivel lehet kezelni egy rohamot. De én emellett gyógyszert is szedtem, mert annyira sz@rul voltam, hogy nem bírtam volna ki máshogy. A gyógyszert azóta sikerült majdnem elhagynom, nagyon keveset szedek. És nem nyugtatót kell rá szedni, hanem antidepresszánst. Mivel ezek kevert betegségek. A depi, szorongás, pánik kistesók.

Egyébként az utolsó válaszoló nagyon jókat írt, a figyelem elterelés, légzés, sport mind nagyon jó dolog.

Mindenképp menj vele orvoshoz, mert ez nem térfa dolog, ha nem kezelik, sokkal súlyosabbá válhat.

2017. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Neurológiára kell beutaló, de pszichiátriára nem. Így a háziorvosnak nem is kell tudni róla. De a társadalombiztosító pszichiáterei semmit nem segítenek, ha nem nyitod ki a bukszádat.

Hirtelen rohamok ellen valóban sokat érhetnek a tabletták. De ezek úgy vannak legyártva, hogy az élet veszélyeztetése nélkül a központi idegrendszert tompítják, bénítják. Folyamatos szedését ezért senkinek nem ajánlom. A rendszer sajnos úgy van megalkotva, hogy minden embert függővé kell tenni, hogy adott esetben irányítható legyen! Szabad gondolkodású egyént a társadalom nem visel el.

2017. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként tényleg tegyél magadért, mert más nem fog.

Sajnos tisztelet a kivételnek, de egy magán pszichológus/pszichiáternek az aktuális buksza vagy (megjártam, csak lehúzott), a TB-s dokinak meg - bocs -, a következő hülye a sok százból.

Ha tudnának, sem fognak tisztességesen segíteni, ebben a világban magadra vagy utalva.

2017. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tb-s orvosokhoz, pstichokhoz jártam, mind odafigyelt rám és segitett.
2017. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na erről beszéltem... ennél a témánál rögtön megjelenik a pszichiátriaellenes szekta, akik szerint a gyógyszer mind a Sátán meg a Soros műve. Ne legyenek illúzióid, ha nekik van bármilyen betegségük, arra beszedik a gyógyszereket, csak mást akarnak győzködni, hogy szenvedjen.
2017. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2017. szept. 30. 00:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez menj. A gyógyszer (antidepresszáns) már első körben 70%, hogy jó lesz (4 hét után), aztán azt szedheted "magadtól" is. Ha nem jó, lehet váltani, az emberek 90-95%-a 2-3 váltás után megtalálja a magáét.

A pszichológus viszont időpocsékolás, folyamatosan járni kell, abszolút bizonytalan kimenetelű (és nem csak azért, mert vannak gyenge pszichológusok is) és legfőképpen erős pánikrohamokra meg folyamatos szorongásra nem fog hatni a ráolvasás. Nem utolsó sorban, a pánikrohamok jó részének nincs semmiféle lelki oka vagy előzménye, hiába sulykolják egyesek, főleg az erőseknek. Aztán akkor lehet keresgélni a pszichológussal, hogy 3 éves korában beleesett-e a kútba vagy sem. Szervi oka van, mint minden betegségnek, nem véletlen, hogy interakcióba lép vele a nyugtató meg az antidepresszáns.

2017. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!