Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hisztek a természetgyógyászban...

Hisztek a természetgyógyászban? Valakinek segített már?

Figyelt kérdés
Bármi érdekel ami evvel kapcsolatos.
2010. máj. 13. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekelne a pszichoterápia? Keresek valakit, akivel el lehetne beszélgetni, és felváltva kérdeznénk egymást, hol az egyikünk, hol a másikunk lenne pszichoterapeuta...
2010. máj. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pszichoterápia :)) Az előzőnek.


Vannak persze módszerek, amik működnek a természetgyógyászatból. Pl.: masszázsok, gyógyteák, akupunktúra.

Sok módszere azonban egyáltalán nem vizsgált, nem igazolt tudományos módszerekkel. Ezzel ellentétben egy gyógyszer csak akkor kerülhet forgalomba, ha már minden tesztelésen átesett és bizonyítottan hatékonyabb a placebonál.

Természetgyógyász lehet valaki egy pár hónapos tanfolyam elvégzése után, míg ezzel ellentétben egy szakorvosi kinevezést 11 év tanulás után kap leghamarabb.


Nagy divat a természetgyógyászat, mert a beteg ember mindenbe belekapaszkodik, főleg ha egyszerűbb, "mellékhatásmentesebb" eljárással kecsegtetik. Nagyon jó a természetgyógyászat propagandája, nem ritka a teljes agymosása a betegnek.

Az én véleményem: vannak olyan problémák, amire lehetnek jók a természetes gyógymódok (pl gyógymasszázs, hidroterápia). Viszont vannak, amire muszáj bevenni az orvosságot. És van olyan betegség sajnos, amit nem lehet meggyógyítani. Egy természetgyógyásznak sem! (pl végstádiumban lévő rosszindulatú daganat)

Jó, ha egy olyan ember segít a módszerek kiválasztásában, aki megfelelően képzett sok év tudás tanulás, tapasztalat áll mögötte. Véleményem szerint erre igazából az orvos képes. (pl. a masszázst is fel tudják írni)

A csodagyógymódok nagyon kecsegtetőek, de a legtöbbjük kamu.

2010. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem természetgyógyászat a pszichoterápia. Csak gondoltam, hátha, ha ide írok, találok valakit, akivel segíthetnénk egymáson.

bocs, ha nem odaillőt írtam


első

2010. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A természetgyógyászati termékek a teák is, nem? A tea akkor válik be, ha még kezdeti stádiumban vagy. Nálam a depresszióra pl. már nem vált be az orbáncfű tea, és azóta is keresek valami megoldást... most a magne b 6-ban gondolkodok.

Tehát segíteni tudják a szervezetet, ha kúra szerűen alkalmazod a természetgyógyászatot.

Például most kövirózsa nedvet használok fülre. De ha nem segít, irány az orvos.


előző

2010. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a második válaszolónak, sokat segített:)

Az elsőnek pedig, bocsi, de ezt most kihagynám.

2010. máj. 15. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

Engem érdekelne a pszichoterápia.15 éves vagyok, és szeretnék pszichológus lenni.Szívesen beszélgetnék veled. Ha érdekel, akkor írj nyugodtan az E-mail címemre.

csacska.fan@citromail.hu

2010. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!